piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie

Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie

Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie
Data publikacji: 2015-11-09 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 381 36369

Sieć szczecińskiego roweru publicznego będzie dwukrotnie większa. Za rok może liczyć już blisko osiemdziesiąt stacji. Planowane jest stworzenie wypożyczalni na prawobrzeżu, teraz doszedł jeszcze wynik głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Oba projekty mogą zostać wykonane w tym samym czasie. 

W dzielnicy Zachód powstanie kilkanaście stacji Bike_S, bo tak zakłada projekt SBO, który zdobył najwięcej (1118) głosów w tej części miasta. Jak zapewnia Konrad Stępień, prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, operatora Bike_S, pracownicy firmy już zaczęli przygotowania do realizacji wygranego projektu.

- Już zajęliśmy się inwentaryzacją wskazanych miejsc. Odwiedzamy je, będziemy sprawdzać do kogo należą działki, na których miałyby zostać zainstalowane stacje, czy spełnią wymagania techniczne  - mówi Stępień. Według wniosku zgłoszonego do SBO, zaproponowane lokalizacje są zgodne z koncepcją opracowaną przez zespół konsultacyjny Bike_S. 

NiOL miał w tym tygodniu ogłosić przetarg na wykonawcę wypożyczalni na prawobrzeżu, gdzie powstanie 29 terminali. Lecz ze względu na wyniki głosowania SBO wstrzymał się z tą decyzją. Być może oba te projekty uda się objąć jednym przetargiem. - Przygotowujemy różne warianty. Wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska sprawdzimy, które wyjście może być mniej kosztowne dla miasta - dodaje Stępień.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik

Więcej informacji w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera"

 

 

Komentarze

Maria
Czas cenzury?.. Nie umieszczono mojego wpisu, że o tym samym czytam po raz czwarty od sierpnia. Powtórka jak prowizorka, trzyma się mocno...
2015-11-09 15:14:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”