Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie

Data publikacji: 09 listopada 2015 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie
 

Sieć szczecińskiego roweru publicznego będzie dwukrotnie większa. Za rok może liczyć już blisko osiemdziesiąt stacji. Planowane jest stworzenie wypożyczalni na prawobrzeżu, teraz doszedł jeszcze wynik głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Oba projekty mogą zostać wykonane w tym samym czasie. 

W dzielnicy Zachód powstanie kilkanaście stacji Bike_S, bo tak zakłada projekt SBO, który zdobył najwięcej (1118) głosów w tej części miasta. Jak zapewnia Konrad Stępień, prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, operatora Bike_S, pracownicy firmy już zaczęli przygotowania do realizacji wygranego projektu.

- Już zajęliśmy się inwentaryzacją wskazanych miejsc. Odwiedzamy je, będziemy sprawdzać do kogo należą działki, na których miałyby zostać zainstalowane stacje, czy spełnią wymagania techniczne  - mówi Stępień. Według wniosku zgłoszonego do SBO, zaproponowane lokalizacje są zgodne z koncepcją opracowaną przez zespół konsultacyjny Bike_S. 

NiOL miał w tym tygodniu ogłosić przetarg na wykonawcę wypożyczalni na prawobrzeżu, gdzie powstanie 29 terminali. Lecz ze względu na wyniki głosowania SBO wstrzymał się z tą decyzją. Być może oba te projekty uda się objąć jednym przetargiem. - Przygotowujemy różne warianty. Wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska sprawdzimy, które wyjście może być mniej kosztowne dla miasta - dodaje Stępień.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik

Więcej informacji w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera"

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Maria
2015-11-09 15:14:49
Czas cenzury?.. Nie umieszczono mojego wpisu, że o tym samym czytam po raz czwarty od sierpnia. Powtórka jak prowizorka, trzyma się mocno...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA