piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie

Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie

Rozbudowa roweru miejskiego w Szczecinie
Data publikacji: 2015-11-09 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 813 36369

Sieć szczecińskiego roweru publicznego będzie dwukrotnie większa. Za rok może liczyć już blisko osiemdziesiąt stacji. Planowane jest stworzenie wypożyczalni na prawobrzeżu, teraz doszedł jeszcze wynik głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Oba projekty mogą zostać wykonane w tym samym czasie. 

W dzielnicy Zachód powstanie kilkanaście stacji Bike_S, bo tak zakłada projekt SBO, który zdobył najwięcej (1118) głosów w tej części miasta. Jak zapewnia Konrad Stępień, prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, operatora Bike_S, pracownicy firmy już zaczęli przygotowania do realizacji wygranego projektu.

- Już zajęliśmy się inwentaryzacją wskazanych miejsc. Odwiedzamy je, będziemy sprawdzać do kogo należą działki, na których miałyby zostać zainstalowane stacje, czy spełnią wymagania techniczne  - mówi Stępień. Według wniosku zgłoszonego do SBO, zaproponowane lokalizacje są zgodne z koncepcją opracowaną przez zespół konsultacyjny Bike_S. 

NiOL miał w tym tygodniu ogłosić przetarg na wykonawcę wypożyczalni na prawobrzeżu, gdzie powstanie 29 terminali. Lecz ze względu na wyniki głosowania SBO wstrzymał się z tą decyzją. Być może oba te projekty uda się objąć jednym przetargiem. - Przygotowujemy różne warianty. Wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska sprawdzimy, które wyjście może być mniej kosztowne dla miasta - dodaje Stępień.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik

Więcej informacji w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera"

 

 

Komentarze

Maria
Czas cenzury?.. Nie umieszczono mojego wpisu, że o tym samym czytam po raz czwarty od sierpnia. Powtórka jak prowizorka, trzyma się mocno...
2015-11-09 15:14:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie