Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Prof. Horban: Niemal pewne obowiązkowe szczepienia dla medyków; rozważamy je także dla nauczycieli

Data publikacji: 2021-07-29 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-06 15:56
Prof. Horban: Niemal pewne obowiązkowe szczepienia dla medyków; rozważamy je także dla nauczycieli
Fot. Szpital Zdroje (archiwum)  

Niemal pewne jest wydanie zaleceń dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia - przekazał w czwartek przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Dodał, że Rada rozważa także obowiązek szczepień m.in. dla nauczycieli i pracowników administracji.

Prof. Horban pytany w TVN24, czy podjęto decyzje dotyczące obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, przekazał, że "decyzji nie ma, ale jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń".

W kontekście konkretnych grup zawodowych do obowiązkowych szczepień, profesor wskazał na "pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem". Jego zdaniem, "niemal pewne jest, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami".

Horban podkreślił, że do rozważenia są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. "Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi" - dodał.

Jak przekazał przewodniczący Rady Medycznej, mogą się pojawić zalecenia dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników administracji, "pracujących na pierwszej linii frontu, mających kontakt z masowo pojawiającymi się petentami", pracowników sklepów wielkopowierzchniowych i służb porządkowych.

Horban wyraził nadzieję, że decyzje te zostaną podjęte do końca przyszłego tygodnia. Jak zaznaczył, koszty obowiązkowych szczepień pokrywa państwo. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Jadwiga
2021-08-06 15:52:29
Idz Jadżka do kuchni i zobacz czy cie tam nie ma, postekaj nad garami, a pilnuj żebyś wody nie przypaliła, zaś geby za bardzo nie rozdziawiaj, bo ci proteza wypadnie. O ludzi z marketów sie nie martw. Wziełaś już wszystkie możliwe szczepionki, zapas masek, lateksowych rekawic już masz, zaopatrz sie jeszcze w zestaw kombinezonów i bedzie git. Jak cie ktoś zobaczy w biedże tak zamaskowaną, to uzna żeś szurnieta, co prawda nie bedzie sie mylił, ale ty dzieki temu przebraniu bedziesz życ 666 lat O!
Jadwiga
2021-07-31 10:46:11
Słuszna decyzja. Pracownicy sklepów, np Auchan, Netto czy Biedronki też powinni być obowiązkowo zaszczepieni.
Jak można
2021-07-29 15:32:18
Jak można obowiązkowo szczepić preparatem, którego IV faza testów zakończy się w 2023r? A jeśli wynik testów będzie negatywny, to można się będzie "odszczepić"? Na razie dopuszczenie jest warunkowe. A państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko redystrybuuje pieniądze obywateli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ