Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zmienili fatalną uchwałę śmieciową

Data publikacji: 2022-11-24 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-24 22:36
Zmienili fatalną uchwałę śmieciową
Zainteresowani zmianą złej uchwały śmieciowej wielokrotnie podnosili, że najlepszym sposobem jest naliczanie opłat od osoby, bo to człowiek produkuje odpady. Ale ten system trzeba by uszczelnić.  

Od 1 stycznia 2023 r. na terenie gryfińskiej gminy wejdzie w życie nowa uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Walka - bo tak należy określić działania podjęte przez mieszkańców odnośnie do zmiany fatalnej uchwały - trwała niemal dwa lata. O sprawie pisaliśmy kilkukrotnie.

Przyniosła olbrzymi deficyt i poróżniła mieszkańców

Co do określenia „fatalna" wystarczy już sama informacja, iż funkcjonowanie tej uchwały w roku ubiegłym przyniosło olbrzymi deficyt - niemal 1,7 mln zł. Jeszcze nigdy w historii funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Gryfino, począwszy od wprowadzenia 1 lipca 2013 r. zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nie było tak wielkiego niedoboru. Ponadto, obowiązująca od stycznia 2021 r. uchwała śmieciowa, zakładająca, że w domach jednorodzinnych opłaty liczone były „od osoby", a w zabudowie wielorodzinnej „od powierzchni mieszkania" (oprócz osób samotnie zamieszkujących i zużywających średnio w miesiącu do 4 m sześc. wody), bardzo

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-11-2022

 

Autor: Maria Piznal
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA