Poniedziałek, 05 stycznia 2026 r. 
REKLAMA

Zieleń, pokolenia i Szczecin. SBO dla os. Książąt Pomorskich

Data publikacji: 03 stycznia 2026 r. 07:30
Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia 2026 r. 07:30
Zieleń, pokolenia i Szczecin. SBO dla os. Książąt Pomorskich
Wkrótce – za sprawą SBO – ma szansę się rozpocząć realizacja projektu pt. „Międzypokoleniowe miejsce spotkań/zabaw na osiedlu Książąt Pomorskich&quot  

Dla najmłodszych - nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Dla wszystkich - miejsce spotkań pośród fantastycznie zaaranżowanej zieleni. Szykuje się następna spektakularna metamorfoza na kolejnym ze szczecińskich osiedli: tym razem - w sześć miesięcy - na os. Książąt Pomorskich, a znów za sprawą budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Wkrótce teren u zbiegu ul. Księcia Eryka II oraz Przyjaciół Żołnierza zmieni się w plac budowy. Rozpocznie się realizacja projektu SBO pt. „Międzypokoleniowe miejsce spotkań/zabaw na osiedlu Książąt Pomorskich". Urządzenia istniejącego - nieco nadszarpniętego zębem czasu - ogródka jordanowskiego zostaną usunięte, a ich miejsce zajmą nowoczesne i bezpieczne zestawy ze słupkami wspinaczkowymi, siatką i wiszącym chodnikiem z bali, zjeżdżalniami, domkiem i ślizgawką - wszystko dostosowane zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci.

Opodal placu zabaw zostaną zamontowane ławki i siedziska. Część z nich będzie zintegrowana z stołami. Inne - na planie koła (8 szt.), a najoryginalniejsze - zaprojektowane na obrysie łuku, będą miały długość od blisko 35 metrów do ponad 24 m.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-01-2026

 

 A. Nalewajko
REKLAMA
Tylko zalogowani użytkownicy mają możliwość komentowania
Zaloguj się Zarejestruj
REKLAMA
REKLAMA