Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Wolontariat na wakacje? Warto zrobić pierwszy krok

Data publikacji: 2021-07-14 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-14 22:15
Wolontariat na wakacje? Warto zrobić pierwszy krok
Katarzyna Michałek z Centrum Wolontariatu Polites Fot. Maxim Artiukhov  

Rozmowa z Katarzyną Michałek z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Polites w Szczecinie

- Dlaczego warto angażować się w wakacyjny wolontariat? Dla kogo to pomysł?

- Zawsze warto angażować się w wolontariat, a latem - jeśli ktoś nie planuje dłuższych wyjazdów i ma więcej czasu - może wybrać tę formę aktywności. Często zgłaszają się do nas uczniowie, którzy nie mają planów wyjazdowych, nie pracują podczas wakacji i siedzą w domu. Wolontariat to ciekawy i pożyteczny pomysł, żeby się nie nudzić. Pomysł na wolontariat jest dla każdego, kto wyrazi taką chęć.

- Jak szukać takich ofert, od czego zacząć?

- Jako Centrum Wolontariatu i źródło informacji zawsze pomożemy w tych poszukiwaniach, więc na początku warto spytać nas. Poza tym prowadzimy i aktualizujemy bazę organizacji współpracujących z wolontariuszami w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim - mapa wolontariatu jest dostępna na naszej stronie internetowej polites.org.pl. Oferty wolontariatu umieszczamy - zachęcamy do tego innych - w grupie na Facebooku Wolontariat w Szczecinie.

- Jakie i dla kogo propozycje ma

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-07-2021

 

Rozmawiała Anna Gniazdowska 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Simca
2021-07-15 07:53:52
Wolontariat, Polities, brzmi ładnie. Nie ma co się oszukiwać, ideologia też jest, mianowicie Multi kulti. Warto się zastanowić zanim wasze dziecko wejdzie w krąg oddziaływania tego środowiska, chyba że komuś nie przeszkadza kształtowanie postaw lewicowych, we wszystkich jej odmianach...
Zyx
2021-07-15 07:50:14
Przecież my już pracujemy jako wolontariusze, bo za takie zarobki, jakie są w tym kraju, to się godnie żyć nie da. Za to dzięki płaconym przez nas podatkom godnie żyją politycy i ci, którzy się pracą w życiu nie splamili.
HogoFogo
2021-07-14 22:07:09
Mam takie pytanie, zupełnie poważne i bez złośliwości: czy w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Polites w Szczecinie sa pracownicy etatowi, czy tylko wolontariusze?
Oczekujący
2021-07-14 20:20:49
Ja mogę przez wakacje w ramach wolontariatu roznosić ulotki szkalujące przeciwników politycznych. W zamian oczekuję po wakacjach jakiegoś etaciku. Tak na początek......

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA