Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Wolontariat hospicyjny w obiektywie. Galeria w inspekcji pracy

Data publikacji: 2020-08-27 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-27 16:30
Wolontariat hospicyjny w obiektywie. Galeria w inspekcji pracy
 

Do końca wakacji w galerii „Pszczelna 7” zlokalizowanej w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie można zobaczyć wystawę „Wolontariat hospicyjny w obiektywie” Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Na zdjęciach szczecińska fotograf Anna Gajdzińska wspaniale uchwyciła wspólne chwile wolontariuszy i ich podopiecznych.

- Celem naszego projektu było propagowanie idei wolontariatu i zachęcenie osób w różnym wieku do zaangażowania się w tą działalność. Chcieliśmy ukazać jak wiele radości może nieść ze sobą taka praca – mówi Kinga Krzywicka prezes Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. - Pełni empatii i zrozumienia, wolontariusze wnoszą pozytywną energię do trudnej codzienności naszych podopiecznych. Zobaczenie uśmiechu na twarzach chorych czy ich rodzin jest najlepszą „zapłatą”. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Galeria „Pszczelna 7” zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2019 roku wystawą fotograficzna „Wyzwolenie” wykonaną przez podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach, członków Koła Naukowego Resocjalizacji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz animatorów Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego DON BOSCO w Odessie. Pod merytorycznym nadzorem dr Moniki Zięciak, wychowawcy grupy usamodzielnienia w MOW Trzebież, powstał projekt ukazujący wyzwalanie się człowieka z trudności, które często w swoim życiu napotykają młodzi ludzie.

– Galeria spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony odwiedzających Urząd. Zarówno osób czekających na porady prawne, pracodawców, jak i przedstawicieli współpracujących z nami podmiotów  – mówi Konrad Pachciarek, Okręgowy Inspektor Pracy w Szczecinie. – Tym  miejscem dajemy przestrzeń uzdolnionej młodzieży, którą szkolimy przed wejściem na rynek pracy i propagujemy szczytne inicjatywy, takie jak wolontariat. W planach mamy także wystawy promujące  bezpieczeństwo i higienę pracy.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ