Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Woda to żywioł – bądźmy ostrożni. Policja przypomina o bezpieczeństwie

Data publikacji: 2022-08-16 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-16 19:31
Woda to żywioł – bądźmy ostrożni. Policja przypomina o bezpieczeństwie
Lato sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Zadbajmy, by był bezpieczny. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Piękna pogoda sprzyja odpoczynkowi nad wodą. Niestety, nie dla wszystkich kończy się on szczęśliwie. Od początku tegorocznych wakacji w naszym regionie utonęło dziesięć osób, w samym lipcu osiem.

Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności, pływanie w stanie nietrzeźwości, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, skoki „na główkę" w nieznanym miejscu - to najczęstsze przyczyny utonięć.

- Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych - przypomina zachodniopomorska policja. - Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas takiego wypoczynku.

Pamiętajmy, bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, odpowiednio oznakowanym i nadzorowanym przez ratownika. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.

Nie pływajmy w czasie burzy,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-08-2022

 

(K)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA