Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Węgiel niczym wygrana w Lotto

Data publikacji: 2022-10-07 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-11 18:17
Węgiel niczym wygrana w Lotto
Co z tym węglem? – pytają ci, którzy chcą kupić opał na zimę. Fot. Ryszard PAKIESER  

Najmniej 3 tysiące dwieście złotych trzeba zapłacić za węgiel, który można kupić w szczecińskich składach, ale to import: z Kazachstanu, Kolumbii, RPA, Indonezji. Polskiego czarnego złota nie ma i raczej nie należy się go spodziewać - sprzedawcy nie pozostawiają złudzeń. Za to kupno węgla w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej nosi znamiona hazardu, a udana transakcja jest niczym wygrana w Lotto. Tu trzeba cierpliwości i internetowych kombinacji, bo towar sprzedaje się w półtorej minuty. Odebrać urobku śląskich kopalń też nie ma za bardzo gdzie - na liście Kwalifikowanych Dostawców Węgla z Zachodniopomorskiego jest tylko jeden skład w Maszewie.

- Węgiel typu orzech, czyli kostka o wymiarach do 6 centymetrów, kosztuje 3,2 tys. za tonę - informuje sprzedawca ze składu w Przęsocinie. - Mamy wyłącznie importowany, ale dobrej jakości, o kaloryczności 25 MJ/kg. Sprzedajemy również węgiel już pakowany po 68 złotych za 25-kilogramowy worek.

W Szczecinie w składach także nie ma czarnego złota z polskich kopalń.

- Może będzie coś z „Janiny", ale nie wiadomo kiedy, nie wiadomo za ile - mówi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-10-2022

 

Autor: Katarzyna Lipska - Sokołowska

Sonda

Czy w związku z kryzysem energetycznym planujesz ograniczyć zużycie ciepła i prądu tej zimy?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2022-10-11 18:00:08
Ludzie na grzybach byli. Ot co!
Anna
2022-10-09 20:17:32
Pan Figo ma rację i lemingów zatkao kakao
Do FIGO
2022-10-09 18:24:53
Jak widzisz nikt z zaburzonymi dyskutować nie chce , może to cię przekona abyś wypi..ał z tego forum kremlowski trollu ??
FIGO
2022-10-09 11:18:35
Jeszcze kilka europejskich wyborów i " żydo-komuna " będzie musiała się ukrywać ! Ludzie mają zapisane w pamięci wyczyny Biedronia z wymalowanym na ryżo pustym deklem . Po chrześcijańsku otrzymasz, co zasiałeś ! Te wyimaginowane wolne od LGBT strefy, które wykreował w Europie jakiś czerwony pajac będzie musiał przyjąć " na klatę ".Kłamstwo się nigdy nie obroni ! Czasami trzeba dużo czasu , aby " problem grubego kalibru " rozwiązać . Najczęściej niby przypadek, działa nieodgadniona MOC BOGA!
FIGO
2022-10-09 11:06:13
Wracając do TUSKA i UE. Teraz jak widzimy, że przez skorumpowaną i rozkradzioną drugą armię świata " posypał się plan Putina " zajęcia Ukrainy bez wystrzału w trzy dni, " głupole z UE " nie poszli po rozum do głowy. Skompromitowała się polityka energetyczna, polityka migracyjna .Kompromituje się polityka praworządności .Nie , KE , TSUE i inne barachło "czerwonego kołchozu" będzie dalej na siłę ustawiać nam Sądy , bo rządzić musi TUSK i zgraja " zielonych i tęczowych przygłupów ". Figę !
FIGO
2022-10-09 10:35:21
Kiedyś była wielka Stocznia , jak władza coś " przewaliła " , to stoczniowcy wyszli pod Komitet , spalili oponę i kończyła się głupota Kacyka . Tusk z Balcerowiczem i tym idiotą Lewandowskim , posprzedawali wszystko co się dało za 1,- sprzedać , aby nie było klasy robotniczej , która " styliskami od górniczych kilofów " szybko uczyła durniów rozumu . Tusk się dziwi, że nie udaje się wyciągnąć ludzi na ulicę ? Owszem ludzie jak wyjdą to tylko po to , aby spuścić " wpi...ol " , ale Tuskojebom !
FIGO c.d.
2022-10-09 10:28:13
Skończyły się ukradzione zapasy , a więc " trzeba iść na polowanie " . Jest co "wydoić " . ORLEN to perełka i przykład j, a jak powinno być ! Ciężko pseudobiznesmenom , bo skończyło się dawanie na raty , po uważaniu po 5,-/ godz. robolom , którzy , aby przeżyć robiliby i za 3,- , bo żyć trzeba .Biznesmen zamiast tworzyć nowe miejsca pracy, nowe narzędzia dla pracowników , to nowa BMW, domek w Hiszpanii , bo taka moda . Tanio było , bo zielska biedakom na zeszyt nie wciśniesz . Nie biedakom!
FIGO
2022-10-09 10:18:55
Lemingi myślą, że jak wróci Tusk , to wrócą te beztroskie chwile . Interes się kręcił, jeździło się na wczasy dwa razy do roku . Jednym słowem jedni " kradli ", a inni byli okradani . Państwowy majątek topniał , bogacili się Ci co "łapówkę " dawali i Ci co brali ! W 2015 roku już powoli nie było co ukraść , bo PŻM , Gryfia już były " wydojone " ( przykład ze Szczecina ) .Arłukowicz dawał na szpital 200 mln pod warunkiem, że zamkniesz cztery inne ! Po ośmiu latach skończyły się ukradzione zap
FIGO
2022-10-09 10:10:14
Obejrzałem sobie spotkanie Tuska z przyszłymi wyborcami . Wniosek : ogłupiał ludzi jak mnie kiedyś kilkanaście lat temu !. Też nie wiadomo co miało być! Naobiecywał , nakręcił wykorzystując wyuczoną , czy też nabytą ( nikt nie odmawia mu prawa do tego talentu ) socjologię . Co było potem ? Widzieliśmy ! Zwykła sprzedajna ś....a . Za jakieś odznaczenie z rąk niemieckich urzędników "sprzedał " Polaków , ten Król Europy . Tak się Niemcom przypodobał, że chcą go ponownie , bo Polaków trzeba doić !
FIGO
2022-10-09 08:59:35
Ludzie niech Wam się nie wydaje , że jesteście Bóg wie kim . Normalnie jakby " tak zważyć " to mężczyzna to nic innego jak przewód pokarmowy zakończony pe..sem , a kobieta to nic innego jak złośliwy dodatek do p...ki .Każdy przez wrodzoną pychę , chciałby nie wiadomo kim być , a tymczasem w chwilach prawdziwej próby jest żałosnym mięczakiem i samolubem gotowym " wywalić z łódki " nawet matkę , aby tylko uratować swoją d...ę . I takie ogólne barachło się lansuje na przewodnika innych . Wstyd !
Lokator
2022-10-09 08:54:57
Tusk, Budka i reszta PO walczyli z węglem bo Berlin tak chciał. Teraz pytają się gdzie jest węgiel. No tam jest węgiel gdzie mu kazaliście być. Co za zepsute cyniczne lemingi w PO
@ @doDo @FIGO 2022-1
2022-10-08 21:30:22
Z zaburzonymi psycholami , jak widzisz nikt dyskutować nie chce :)))
@doDo @FIGO
2022-10-08 19:55:02
Jeszcze raz zapytam a kim wy jesteście by cenzurować wolność słowa, by odmawiać komuś kto nie łamie regulaminu prawa do wypowiedzi. Wszędzie widzicie Kreml, spojrzycie najpierw w lustro, może sami uprawiacie antypolska propagandę kremlowską.
doDo @FIGO
2022-10-08 13:59:26
przecież to piewca PISU , który pracuje w Niemczech i mąci w głowach używając techniki dezinformacji rodem z Kremla . Dlaczego nie komentuje polityki niemieckiej ? Ale co taki , jak ty może o tym wiedzieć :)))
Do @FIGO
2022-10-08 09:53:15
A pan to kim jest by decydować o tym kto ma wyp..ć z forum. Panu nikt nie każe wyp..ć z forum choć uciążliwość pańskich wpisów aż korci by zasugerować panu opuszczenie tego forum. Nie robię tego bo cenię sobie wolność słowa, prawo do wypowiedzi, coś panu kompletnie obce bo jak widać jest pan wyznawca europejskiej idei że demokracja jest wtedy i tylko wtedy gdy wygrywa wybory pana opcja polityczna a wolność słowa oznacza dla pana po prostu wypowiadanie zgodnych z pańskimi poglądów.
PISowi kop w zad !
2022-10-08 09:17:37
Jedyne co PIS zrealizował to swoje hasło z 2015 . "POLSKA W RUINIE" Dzięki prezesie Polski za ponad 17% inflację , co oznacza ,że muszę ponad półtorej miesiąca pracować za darmo ! Nad resztą nie będę się rozwodził , bo , ani tu miejsca nie ma i szkoda emocji na otumanionych PISem komentujących , do nich nic nie dociera . udanego dnia !
FIGO c.d
2022-10-08 07:39:02
Jako wyborca często również mam dylemat , czy niektórzy politycy PIS powinni być w Sejmie . Niemniej jednak przepaść między Pisiorami , a Opozycją jest przeogromna . Opozycja nie ma nic do zaoferowania .Same odsunięcie PIS od koryta , to tylko początek jeszcze większego burdelu w Polsce .Kryzys władzy polega na tym ,że Opozycja nie jest w stanie " pomóc " Rządowi i Polsce , ale zaszkodziła nam wszystkim i sobie też . Rozsądny Polak nie zagłosuje na zdrajcę i kapusia . Leming i przestępca może?
FIGO
2022-10-08 07:28:38
Jak wielu z nas , oczywiście , że jestem w wielu sytuacjach zwyczajnym durniem . Kto uważa , że durniem nie jest właśnie tym durniem jest w tym momencie . Ja nie wymyślam faktów .One takimi były. Byłem uczestnikiem tych spotkań dlatego wiem to mu z autopsji . Po latach ten stan mnie nie dziwi , ponieważ wyższych rangą polityków opozycji , ale też i PIS widuję i podsłuchuję w programach TVN,TVP,POLSAT . Jak się taki odezwie , to widać jak na dłoni jaka słoma mu z butów wystaje . Jako wyborca ..
@@FIGO
2022-10-08 06:05:43
Przecież pan Figo pisze prawdę wasz i Tuska minister od autostrad wybudowal najdroższe autostrady ktorych wykonawcy zbankrutowali potem wysłali go na Ukrainę skąd wrócił w kajdankach. Minster Grad budował fwjkową elektrownię atomową a Tusk nie chciał tunelu w Świnoujściu. Do tego zamknęli stocznie i mieli katarskiego inwestora z kabaretu. Tylko miliony w skrytjach Nowaka nie były fejkowe
@FIGO
2022-10-07 21:49:20
Ty , aż tak głupi jesteś ?? Czy prowokujesz , bo nie wierzę ,że można mieć tak przeorany umysł. Wiem istnieje prawackie trollowanie = dezinformacja , to metody Kremlowskie więc WYPIERDA.AJ Z TEGO FORUM ! A idiotów szukaj gdzie indziej !!
jANUSZ
2022-10-07 21:19:10
W Szczecinie na basenie górniczym podobno tona wungla za 1000 euro, PROMOCJA !! HALYNA !!! WSIODEJ DO TRUJKI I LECIM, BIERTA TACZKE I BRAJANKA I PAKUTJA DO TACZKI I NA ROWUR, ŚWAGIER PRZYEJDZIE I DO ZUKA RESZTE ZALADUJE !
FIGO
2022-10-07 15:24:12
Pamiętam te rządy wieśniaków z PSL-u i tępaków z PO . Na spotkaniach samorządowych z Meklemburgią Pomorze Przednie robili taką wiochę , że było mi przykro patrzeć na tych chamów . Co się zmieniło po tych paru latach ? Z dawnych chamów wyrosło wygłodniałe stado ,przebierających nóżkami , raczej raciczkami , różowych, a może nawet bardziej kolorowych zwierzątek. Tu jakiś tygrysek , a tam chytry lisek . Do ZOO , a nie władzy z nimi . Już oni nas urządzą . Bul z nimi i niech idą ważyć bigos !
FIGO
2022-10-07 15:14:42
Durna opozycja chce rządzić krajem . Kiedy rządzili nie było wojny, Covidu , z Unii płynęła kasa, której nawet nie umieli " zagospodarować " .85 % tej kasy wróciło do Niemców , bo Polakom biorącym udział w budowie autostrad niejaki Nowak nie zapłacił faktur. Tuskojeby dorwią się do koryta , to już po trzech miesiącach nie będzie kasy na nic !. No , ale będziemy samorządni i praworządni . W d...pie Was mam przygłupy . Chętnie patrzę jak Lemingi dostają po d..pie od banków. Było to brać kredyty ?
@brawo
2022-10-07 12:26:37
Burmistrzyni Wołomina powinna chyba pisać do Tuska, Grodzkiego i całej tej kamaryli która krzyczała skończyć z węglem skończyć z węglem. POmyśleć ż oni dalej brną w tej narracji, przecież pisiornia ich wpuściła w kanał nawet młodzieżówka z drugiego roku politologii powinna się zorientować ;)))
ukarać sabotażystów
2022-10-07 12:05:52
Za niszczenie polskiej energetyki na wezwanie urzędników niemieckiej Unii Europejskiej są odpowiedzialne wszystkie rządy ostatnich lat. W dziele sabotażu na polskim majątku i bezpieczeństwie PiS nie różni się niczym od PO. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sfora ujadających głupców zwanych ekoświrami. Nawet dziś,gdy widać, że to było oszustwo są na forum osobnicy, którym wciąż brak fotowoltaiki, wiatraczków czy magazynów energii. W ich przypadku wierzę już tylko w uzdrawiającą moc zimowego mrozu.
Brawo Sasin :))
2022-10-07 12:05:13
"Wojna wybuchła w lutym, a pan w październiku zorientował się, że nie zdoła wykonać powierzanego mu zadania, którego istotą jest zabezpieczenie polskich rodzin przed zimą" - pisze w liście do Jacka Sasina burmistrzyni Wołomina. Elżbieta Radwan zarzuca rządowi próbę przerzucenia odpowiedzialności za brak węgla na samorządy. "Trudno Panu przyznać się do nieudolności i teraz szuka pan kozłów ofiarnych" - dodaje.
itd
2022-10-07 11:33:10
Ten bajzel spowodowali Niemcy i ekoswiry i lewacy rzadzacy eurokolchozem.Polska powinna powoli krok po kroku wychodzic z tego szwabskiego projektu ,Jest zycie poza eurokolchozem,Niestety czesc polactwa zamies. zkujacy jak to mowia ''ten kraj'' daje sie mamic Nie ma darmowych obiadow,
@@@Były wyborca PO
2022-10-07 11:20:38
niezłe bzdury piszesz ;))) poszło po gaciach w PO z tym blokowaniem węgla dla mieszkańców Polski ;)))
@Były wyborca PO
2022-10-07 11:07:36
Gdyby PIS zamiast pouczać Europę i ganić Norwegów za ceny gazu zrobił zapasy węgla do 16,08,22 tak , jak cała UE nie byłoby tematu, ale Kaczelnik wie zawsze lepiej no to macie co wybraliście:))) Oprócz tego wszystkie 27 państw UE już dostało kasę KPO i z tego moga przekształcać sieci energetyczne , pompy ciepła , wiatraki. magazyny energii , fotowoltaikę itp. Tylko Polska nie ?? Dzięki komu ??
Prowokatorze Kenny..
2022-10-07 10:58:08
Nie wciskaj i dzis... starej PZPR-kiej, SB-kiej i Milicyjno - ORMO-kiej - SCIEEEMY... ???
Czyli obecnie...
2022-10-07 10:53:44
To jest i "Czarne Zloto"... !!
Perfidia
2022-10-07 10:46:38
SUKCES. Podobno/Napewno 7Wojewoda wskazał samorządom Dolną Odrę jako miejsce odbioru wungla do dalszej odsprzedaży. Każda gmina na początek ma przydział 25 ton. Teraz pis odtrąbi sukces, a braki węgla na składach to wg planu Sasina będzie porażka samorządów. Cała przewrotność pisu. Średnia zachodniopomorska gmina to c.a. tysiąc gospodarstw opalanyc węglem. Dużych miast nie liczymy. Czemu o tym dziennikarze nie napiszą?
Były wyborca PO
2022-10-07 10:01:03
PO nawoływało do zamknięcia kopalań i także Turowa i zakazu spalania węgla a teraz PO się pyta gdzie węgiel i nie chce go rozprowadzać. To żeście zostali załatwieni przez pisowskie zagranie pijarowe. NIe tylko Sikorski Radzio wam zaszkodził ale wszyscy sami sobie zaszkodziliście. Berliński ambasador rwie włosy z głowy
@kenny
2022-10-07 09:58:02
A nie lepiej wygrać wybory i przedstawić atrakcyjny i realny program wyborczy i zapewnić że co do przecinka będzie zrealizowany? Taki system nazywa się demokracją. To co proponujesz to faszyzm i komunizm. Pokaż mi swoje poglądy a powiem ci kim jesteś brunatna onuco śmierdząca kacapem
@kenny
2022-10-07 09:53:15
Idź. Ja popatrzę
Och ty życie
2022-10-07 09:48:31
No dożyć ciekawych czasów.....z kronik policyjnych, najwięcej kradzieży to żywność w sklepach oraz drewno z lasu czy wungiel z szopek/piwnic !
25MJ/kg
2022-10-07 09:12:08
To niska kaloryczność, typowy węgiel z polskich kopalni ma 26..28MJ/kg a naprawdę dobry węgiel (np ten z Rosji i KWK Bogdanka) miał ponad 30 (32..34)MJ/kg. W styczniu tona orzecha na składzie kosztowała ponad 1500zł, węgiel po prostu szedł w górę od jakiegoś czasu... Wygrał ten kto ma dobrze zaizolowany dom i własne źródło ciepła oraz możliwość grzania niskotemperaturowe.
Kenny
2022-10-07 09:11:10
Pisowska władza wykończy ten kraj a winę zrzuci na samorządy. Ludziska czas wyjść na ulicę i załatwić pisowców kamieniami i butelkami z benzyną
???
2022-10-07 09:05:03
Ciekawe, ile bieda szybów się na śląsku reaktywowało?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA