Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Trwa walka o przedszkole na Skolwinie. Rodzice przeciwko likwidacji filii

Data publikacji: 06 grudnia 2023 r. 22:07
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2023 r. 22:07
Trwa walka o przedszkole na Skolwinie. Rodzice przeciwko likwidacji filii
Rodzice nie ustają w walce o utrzymanie przedszkola nr 77. Wspierają ich radni PiS. Fot. Agata JANKOWSKA  

- Walczymy o dobre warunki dla naszych dzieci. A te zapewnia przedszkole w budynku domu kultury - deklarowały mamy przedszkolaków z filii nr 77 na szczecińskim Skolwinie, które przyszły w środę 6 grudnia do magistratu. Chcą, aby po remoncie DK „Klub Skolwin" przedszkole wróciło do dawnej siedziby. Urząd Miasta podjął decyzję o likwidacji placówki i przeniesieniu jej do Szkoły Podstawowej nr 44 przy ul. Karpackiej.

Wczoraj zaplanowano posiedzeniem komisji ds. edukacji Rady Miasta, dotyczące m.in. przyszłości filii przedszkola ul. Stołczyńskiej 163 w Szczecinie. Przyszli na nie przedstawiciele rodziców. Wspierali ich radni PiS.

- Cieszy nas to, że odbyły się już spotkania i pewne konsultacje z Urzędem Miasta, natomiast tych kwestii jest bardzo dużo, wiele spraw należałoby omówić i niestety wiele z nich nie znalazło na ten moment odpowiedzi, co martwi - mówił radny Dariusz Smoliński podczas środowej konferencji prasowej, zorganizowanej przed posiedzeniem komisji.

Rodzice przedszkolaków wciąż nie wiedzą, dlaczego magistrat nie chce kontynuować działalności filii przedszkolnej po

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2023

 

Agata Jankowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kimśTy
2023-12-07 15:42:55
Miasto terroryzuje mieszkańców swoimi decyzjami. Magistrat już nie potrzebuje petentów sam się wyżywi w swoim burdelu. Wyślijcie jakieś zapytanie np. o przedszkole zobaczycie ile osób ono obejdzie zanim trafi do prawnika, który Wam da odpowiedź z której nic nie wynika, po za tym, że masz im d*** pytaniami nie zawracać. Uznali, że im przedszkole tam niepotrzebne, to tak będzie, bo mieszkańcy się nie liczą. Słuchaliście komisji? oni nawet nie wiedzą ilu tam jest mieszkańców.
@Dziecko
2023-12-07 14:02:22
Twoja informacja mija się z prawdą, zapewne przez niewiedzę. Mieszkańcy chcieli przedszkola na działce, którą jednak miasto postanowiło sprzedać deweloperowi, aby w zamian wyrąbać polanę na przedszkole nieco dalej (wyrąbać drzewa w celu społecznym). Gdyby przedszkole powstało na pustej działce, trudniej byłoby wytłumaczyć wyrąb w celu prywatnym. O to chodzi w tej historii.
Simca
2023-12-07 11:34:16
To przykład książkowy jak miasto traktuje dzieci i ich rodziców. Co to niby za "niezwykły problem", żeby po remoncie placówka nie mogła wrócić na swoje miejsce. Może - na tym przykładzie - ktoś wreszcie zauważyć co to znaczy naprawdę dbać o interesy mieszkańców. Tu nie chodzi o dwa drzewa Pana Słowika, czy karmniki dla ptaków, tylko realne potrzeby dzieci i ich rodziców, które magistrat najnormalniej zlekceważył.
pytanie
2023-12-07 09:17:58
Smoliński dalej nie lata za Arturkiem?
Dziecko z Gumieniec
2023-12-07 08:18:11
Przecież przedszkola w Szczecinie nie są mile widziane. Przykład Gumieniec gdzie zamiast przedszkola mieszkańcy wolą krzaki zwane parkiem. Kilka lat o to walczyli.
Lud
2023-12-07 01:00:33
No przecież uruchamiają przedszkole w Sejmie więc statystyka jest bez zmian

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA