Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Mały Polak - wielkie serce. Przedszkolaki śpiewały patriotyczne pieśni

Data publikacji: 20 listopada 2023 r. 20:32
Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2023 r. 17:03
Mały Polak - wielkie serce. Przedszkolaki śpiewały patriotyczne pieśni
Na scenie Klubu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wystąpiło niemal 40 dzieci ze szczecińskich przedszkoli. Fot. PP 38  

Dzieci z siedmiu szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych uczciły 105. rocznicę odzyskania niepodległości śpiewająco - po raz szósty, w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Mały Polak – Wielkie Serce”.

Przegląd pieśni patriotycznych narodził się sześć lat temu. Jego pomysłodawczynią była Monika Szostak, nauczycielka Przedszkola Publicznego nr 5 w Szczecinie.

- Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy - mówi Monika Wieleba, dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 38 „Tęczowe” w Szczecinie, które jest organizatorem przeglądu. - W tym roku na scenie wystąpiło niemal 40 dzieci, głównie sześciolatków. Serce się radowało i było niezwykle wzruszająco, gdy galowo ubrane maluchy śpiewają „Przybyli ułani pod okienko” czy „O mój rozmarynie". To bardzo piękne widowisko, które zaszczyca swoim patronatem Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pani Katarzyna Koszewska. Wydarzenie idealnie wpisuje się w obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Krzewi w dzieciach patriotyzm - śpiewając przekazują one swoją miłość do ojczyzny.

Dzieci z przedszkola „Tęczowego” do konkursu przygotowywały się przez miesiąc, zaczęły ćwiczyć zaraz po święcie Komisji Edukacji Narodowej. W jednym utworze zmieściły pięć patriotycznych pieśni i... wygrały tegoroczną rywalizację! Drugie miejsce należało do Przedszkola Publicznego „Żagielek”, trzecie zdobyli podopieczni oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. 

Przyznano także wyróżnienia dla Przedszkola Publiczne nr 66 „Pod kasztanem”, Przedszkola Publicznego „Rusałka”. Doceniono również dzieci ze Środowiskowej Placówki Edukacyjno-Wychowawczej nr 1 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty przyznała swoją nagrodę specjalną Przedszkolu Publicznemu nr 30 „Chochlik” w Szczecinie za wykonanie utworu „Przybyli ułani pod okienko”.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Anulak
2023-11-22 13:28:06
Do: Mali naziści - troszkę się zapędziłeś w swoich wnioskach. Czy jest coś złego w świętowaniu niepodległości swojego kraju? To może przestań upamiętniać swoje urodziny i wszystkie inne święta bo to może doprowadzić do czegoś złego? Zastanów się trochę....
Ujmujaca
2023-11-21 16:43:08
Już niedługo będą dzieci śpiewać pieśni unijne. 11 listopada obecną władza ma zamiar zlikwidować.
Mali naziści
2023-11-21 09:29:59
Tak wlasnie wygląda tworzenie nazizmu i faszyzmu...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA