piątek, 04 grudnia 2020r.

Seniorzy dzwonią na infolinię

Data publikacji: 2020-10-27 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
Seniorzy dzwonią na infolinię
 

Ponad sześćdziesiąt zgłoszeń od starszych osób potrzebujących pomocy wpłynęło przez miniony weekend do szczecińskiego MOPR za pośrednictwem aplikacji uruchomionej w ramach rządowego programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Większość dotyczy zrobienia zakupów, wykupienia lekarstw czy wyprowadzenia psa. Były też prośby o posprzątanie mieszkania czy dostarczenia opału.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to program koordynowany przez resort rodziny i polityki społecznej. Dzwoniąc na infolinię 22 505 11 11, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje numer kontaktowy seniora do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka kontaktuje się z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokrywa senior.

Szczeciński MOPR przypomina, że w naszym mieście

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-10-2020

 

Autor: Anna Gniazdowska
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dla bezpieczenstwa starszych ! !
2020-10-27 22:16:37
Wyposazyc Wolontariuszy i Osoby z MOPR-u w Duze, Czytelne i z Powiekszonym Zdjeciem oraz z Nr. Telefonu...Identyfikatory - by "Oszustom i Oszustkom" bylo trudniej wykorzystywac ta Sytuacje !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ