Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pomagają seniorom, sprzątają groby ich bliskich

Data publikacji: 2020-10-20 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-23 18:44
Pomagają seniorom, sprzątają groby ich bliskich
 

Bezpłatne sprzątanie nagrobków na Cmentarzu Centralnym oferują wolontariusze z Centrum Seniora w Szczecinie. To propozycja kierowana do osób po 75. roku życia, które mieszkają samotnie lub z osobą długotrwale chorą czy też o ograniczonej samodzielności. Zgłoszenia są przyjmowane do 29 października.

- Uruchomiliśmy tę ofertę mając świadomość, że Wszystkich Świętych to dla wielu seniorów ważny dzień, dużą wagę przywiązują do tego, by nagrobki ich bliskich były uporządkowane - mówi Klaudia Piotrowska z Centrum Seniora. - W tym szczególnym czasie pandemii nie powinni jednak wychodzić, jeździć na cmentarz, muszą się chronić, dlatego organizujemy taką pomoc. Nasi wolontariusze będą docierać we skazane nam miejsca i sprzątać groby.

Sprzątanie dotyczy tylko nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Centralnym. Wolontariusz może umyć tablicę i płytę nagrobka (nie odnosi się to do trudno zmywalnych zabrudzeń oraz przebarwień kamienia), zdjąć z grobu stare kwiaty i wypalone znicze, wypielić chwasty i zebrać liście, zapalić nowy znicz. Zrobi też zdjęcie przed i po sprzątaniu, chętni będą mogli je otrzymać na swój telefon.

- Żeby zgłosić potrzebę skorzystania z naszej pomocy, wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać maila - mówi Klaudia Piotrowska. - Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod numerami telefonów 91 312-67-59 i 882-507-368, e-mail: centrum@seniorszczecin.pl.

Centrum Seniora jest też otwarte na nowych wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w pomoc (w różnych formach) osobom starszym na terenie naszego miasta. Apeluje też o czujność i sąsiedzka pomoc - zapukajmy do sąsiada seniora, by zapytać, czy czegoś nie potrzebuje.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Agatka
2020-10-23 18:38:22
Tylko błagam - nie sprzątajcie już niczego z grobów moich bliskich. To, że znicz stoi z wypalonym wkładem nie znaczy, że można go sobie wziąć, on może jeszcze trochę posłużyć. W zeszłym roku ogołocili mi groby ze zniczy, w tym także już "posprzątali".A jacy pedantyczni, nawet rozstawią pozostałe marne resztki, żeby zachować proporcje. Kwatera 41
Ale Uwaga...
2020-10-20 11:46:34
No "psedo-wolontariuszy"... ktorzy wykorzystuja okazje - by oszukac i okrasc Ludzi starszych !! A wiec potrzebne sa: Legitymacje z duzym i wyraznym Adresem i Nr. telefonu oraz zdjeciem Prawdziwego Wolontariusza !!!
Mieszkaniec
2020-10-20 11:28:28
Dziękuję inicjatorkom i wolontariuszom. Świetny pomysł. Powinien być nagłośniony także w weekendowej wersji papierowej Kuriera, jak i w innych mediach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA