Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Restauracje tylko dla zaszczepionych? Nie w Szczecinie

Data publikacji: 2021-12-07 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-07 15:41
Restauracje tylko dla zaszczepionych? Nie w Szczecinie
Restauratorzy przestrzegają limitów gości. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Po wprowadzeniu obostrzeń od 1 grudnia gastronomicy zostali postawieni sami sobie - mają wpuszczać mniej gości, ale limity zmniejszające tę liczbę nie uwzględniają konsumentów zaszczepionych, ozdrowieńców i tych, którzy mają aktualny, oczywiście negatywny, test na COVID-19. O tym, jak mają sprawdzać swoich gości, minister zdrowia odpowiedział krótko: dostosować wewnętrzne regulaminy. Sprawdzamy, jak to wygląda w szczecińskich lokalach.

Jedna z warszawskich restauracji, zaraz po wprowadzeniu nowych zasad, obwieściła plakatem na swoich drzwiach oraz wpisami w internecie, że przyjmuje tylko gości zaszczepionych. Napotkała z jednej strony na ogromny hejt, ale też wielu potencjalnych klientów chwaliło odwagę gastronomików. W Szczecinie żaden z restauratorów nie odważył się na wprowadzenie aż tak daleko idących obostrzeń.

- Jak miałbym sprawdzić, czy mój gość ma paszport covidowy? Przecież wprowadzono RODO, które jasno precyzuje zasady, których musimy przestrzegać w stosunku do naszych gości - mówi pan Bartosz zarządzający śródmiejską restauracją. - Takie postępowanie mogłoby mieć daleko

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2021

 

Autor: Katarzyna Lipska-Sokołowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Jarom
2021-12-07 21:31:43
Czemu cwaniaczki? Gastronomia ma ograniczenia w limitach, obowiazki w ustawieniach stołów, obowiazki obslugi w maseczkach. Na jakiej podstawie prawnej przedsiębiorca z branzy gastronomicznej ma napisac na drzawiach, niezaszczepionych nie obsługujemy, a zaszczepionych sprawdzac, posługując się niejako prawem do kontroli sanitarnej. Na jakiej podstawie, bo moze cos gastronomikom uciekło.
jarom
2021-12-07 16:35:20
Nie ma w Szczecinie bez covidowej restauracji, nawet przyhotelowe knajpy nie żądają paszportu szczepionkowego. Cwaniaczki gastronomiczne tłumaczą się RODO, ale jeszcze bieda ich przyciśnie. Moi kontrahenci za Odry tym raze nie chcieli wyprawy na "pirogen" bo się boją zarazy. Odpuścili sobie też centra handlowe widząc "nasze sanitarne" obostrzenia w praktyce. Nic nie komentowali nie chcąc mnie urazić. Umówiliśmy się na następne spotkanie u nich, a w Szczecinie jak się naprawdę covid skończy.
Zenek
2021-12-07 16:23:04
To lewica i PO chcą utrudniać życie gastronomii nakazami i paszportami. Nie żyje wolność i swoboda

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA