Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Rehabilitacja pocovidowa. Dla ozdrowieńców

Data publikacji: 2021-06-23 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 13:51
Rehabilitacja pocovidowa. Dla ozdrowieńców
Wielu ozdrowieńców skarży się też na zmniejszoną ogólną sprawność organizmu. Fot. Ryszard PAKIESER  

Przynajmniej jedna trzecia ozdrowieńców ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są związane z oddychaniem. Wielu skarży się też na zmniejszoną ogólną sprawność organizmu i tolerancję wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe, a nawet depresyjne.

Wyzdrowieć po COVID-19 to dla sporej grupy chorych zaledwie pierwszy krok do powrotu do pełni zdrowia. Zdaniem specjalistów, ponad 30 proc. ozdrowieńców zmaga się z powikłaniami. W województwie zachodniopomorskim pacjenci, którzy przeszli COVID-19, mogą już korzystać z zabiegów rehabilitacji także w gabinetach fizjoterapii, a nawet w domu.

W regionie szczecińskim zabiegi będą wykonywane w 21 placówkach - w Szczecinie (siedem placówek), w Mierzynie, Pyrzycach, Gryficach, Lipianach, Reczu (powiat choszczeński), w Świnoujściu, Barlinku i w Dębnie.

W regionie koszalińskim fizjoterapia dla pacjentów po COVID-19 będzie realizowana w Kołobrzegu, Biesiekierzu (powiat koszaliński), Szczecinku, Sławnie i Świdwinie. Trzy podmioty będą prowadzić fizjoterapię w domu pacjenta: po jednym w Szczecinie,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-06-2021

 

Autor: Leszek Wójcik
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ