Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Ramstad i jego „córki”, czyli jak zarabiać na wypoczynku

Data publikacji: 2021-09-25 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-25 13:59
Ramstad i jego „córki”, czyli jak zarabiać na wypoczynku
Ramstad kupił za 2,5 mln zł pensjonat w Pobierowie. Fot. Mirosław KWIATKOWSKI  

O działalności koszalińskiej spółki Ramstad i jej „córkach" piszę od kilku tygodni, ale jak się okazuje sprawa ma swój dalszy ciąg, tym razem przed Sądem Rejonowym w Gryficach, gdzie na ławie oskarżonych zasiadają „biznesmeni": Marcin Sz. i Adam F. Prokurator oskarżył ich o uporczywe i złośliwe naruszanie warunków pracy, niezgłaszanie pracowników do ZUS, zabieranie umów o pracę i zmuszanie ludzi do 15-godzinnej pracy. Państwowa Inspekcja Pracy ukarała ich wcześniej mandatami po 2 tys. zł.

Od kilku lat na terenie ośrodka „Cis" Nadleśnictwa Gryfice w Pogorzelicy przy ul. Słonecznej obaj panowie, razem z innymi, organizowali kolonie letnie dla dzieci, których organizacja była na bakier z przepisami sanitarnymi i przeciwpożarowymi. Sanepid znał ten ośrodek od wielu lat - o czym „Kurier" często pisał. Prokurator badał sprawę za okres od 26 kwietnia do końca grudnia 2019 roku.

W 2014 roku teren od nadleśnictwa wydzierżawiła spółki Gastro Team i Tees. Podnajmowali to innym „swoim" spółkom, które organizowały tu kolonie letnie. Była to m.in. spółka Ever Grupa z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-09-2021

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ