Badania krypt w Koszewie pod Stargardem przyniosły naukowcom interesujące odkrycia. Badacze mogli się z nich wiele dowiedzieć nie tylko o rodzie Oesterlingów, ale też o dawnych zwyczajach funeralnych.
Koszewskie dwie krypty, znajdujące się w kościele filialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, wybudowanym na przełomie XV i XVI w., i to co w nich odkryto było tematem Niedzielnych Spotkań Historycznych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Stargardu. W Piwnicy TPS można było wysłuchać ponadgodzinnego wykładu pt. „Piraci z Koszewa. Wstępne wyniki prac w kryptach rodu von Oesterling".
Dr Monika Ogiewa-Sejnota z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie, będąca członkiem zespołu badawczego składającego się z naukowców i studentów Katedry Archeologii Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego, zajęła się historią, genealogią i źródłami historycznymi rodziny Oesterlingów. Jeszcze przed wejściem badaczy do krypt analizowała m.in. dokumenty znajdujące się w Archiwum Państwowym w Szczecinie.
- Rodzina Oesterlingów na Pomorzu pojawia
...