Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Nowe drogi do portu. Przebudowa za półmetkiem

Data publikacji: 2022-03-09 16:27
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-09 16:27
Nowe drogi do portu. Przebudowa za półmetkiem
Fot. (SIM)  

Niemal już od roku trwają prace przy przebudowie głównych elementów całego układu drogowo-komunikacyjnego na wyspach szczecińskiego Międzyodrza, która ma poprawić dostęp nie tylko do portu, ale i pozostałych terenów przemysłowych znajdujących się na tym obszarze. Na przedsięwzięcie składa się kilka zleconych i realizowanych niemal jednocześnie na podstawie odrębnych umów zadań.

- To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście - przypomina Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki komunalnej Szczecińskie Inwestycje Miejskie, która koordynuje i nadzoruje przebieg tych prac.

Wzdłuż ul. Kujota kontynuowane są roboty wodno-kanalizacyjne, trwa instalowanie sieci oświetleniowej. Na części przebudowywanej ulicy ułożone są już krawężniki i chodniki. Wybudowany jest również fragment nowej jezdni. Z kolei przy skrzyżowaniu z ulicą Hryniewieckiego przebudowane zostały przejazdy kolejowe. Na ulicy Bytomskiej oraz Logistycznej i Hryniewieckiego prace skupiają się teraz na przebudowie sieci podziemnych. Do przebudowy są m.in. instalacje sanitarne i wodociągowe.

Zadanie obejmuje przebudowę

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-03-2022

 

Autor: (M)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA