Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Najgorzej w hotelarstwie, gastronomii i przewozach

Data publikacji: 2021-09-15 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-15 14:03
Najgorzej w hotelarstwie, gastronomii i przewozach
Przed każdą kontrolą usług gastronomicznych inspektorzy, występując w charakterze klientów, dokonali zakupów kontrolnych.  

W okresie letnich wakacji 2021 r. w ramach akcji „Bezpieczne wakacje" Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przeprowadził łącznie 58 kontroli.

Objęto nimi przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie: stacji paliw, przewozu osób busami, usług hotelarskich, usług gastronomicznych, usług rekreacyjnych, obrotu wyrobami alkoholowymi i tytoniowymi.

- Najwięcej nieprawidłowości w stosunku do liczby przeprowadzonych kontroli stwierdzono odpowiednio w obiektach hotelarskich, punktach gastronomicznych oraz u przedsiębiorców realizujących przewozy osób - poinformowała Beata Manios z Inspekcji Handlowej w Szczecinie.

Trzech przedsiębiorców świadczących usługi hotelarskie używało zastrzeżonej nazwy rodzajowej (hotel, pensjonat) bez stosownej decyzji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Dwóch nie dokonało zgłoszenia świadczonych usług do ewidencji innych obiektów.

Jeden przedsiębiorca w domenie, na stronie internetowej oraz w adresie poczty elektronicznej używał oznaczenia „hotelik", tj. zdrobnienia nazwy rodzajowej obiektu hotelarskiego, które może

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-09-2021

 

Autor: (isz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jg729
2021-09-15 14:01:36
Ło Matko Bosko, 58 kontroli przez całe wakacje?? To chyba jakiś błąd, bo jeśli to prawda, to pytam na cholerę taki urząd z armią urzędasów? Od przychodzenia do pracy i brania za nic wypłaty?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ