Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Po półmetku wakacji – spokojniej na drogach, tragiczniej na wodzie

Data publikacji: 2020-08-04 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 11:02
Po półmetku wakacji – spokojniej na drogach, tragiczniej na wodzie
 

Pierwszy miesiąc letniego wypoczynku już za nami. Ale przed nami kolejny. Z policyjnych statystyk wynika, że jest spokojniej na drogach. Niestety, w porównaniu z ubiegłym rokiem, odnotowano więcej utonięć. 

Mniej wypadków

Pierwsza połowa wakacji okazała się o wiele spokojniejsza na drogach, niż rok temu. Policyjne statystyki potwierdzają, że w lipcu było mniej zdarzeń drogowych, niż w analogicznym okresie 2019 roku.

- W ubiegłym miesiącu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 66 wypadków drogowych, w których 7 osób zginęło i 89 osób zostało rannych - informuje Zespół Prasowy KWP w Szczecinie  - Odnotowaliśmy 1903 kolizje drogowe. Natomiast w lipcu 2019 roku doszło do 112 wypadków drogowych, w których 19 osób zginęło, a 122 odniosło obrażenia. Liczba kolizji drogowych pozostała na podobnym poziomie.

Mniej było także wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

- Warto zaznaczyć, iż nie było ani jednego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z udziałem pieszego - zwracają uwagę policjanci.

Policja przypomina, że przez całe lato trwa policyjna akcja pod nazwą " Bezpieczne Wakacje". Prowadzone są wzmożone kontrole prędkości, stanu trzeźwości oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku letniego. Pomimo licznych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości, tylko w lipcu 2020 roku zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 456 kierowców, którzy nie dostosowali się do powyższych zaleceń (w lipcu 2019 r. było ich 366).

Gorzej nad wodą

Ale bezpieczeństwo w okresie letnim to nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale też na terenach przywodnych i w wodzie.

- Od początku wakacji (tj. od 27.06-31.07.2020 r.) w naszym regionie utonęło 11 osób, w samym miesiącu lipcu 10 - podaje Zespół Prasowy KWP w Szczecinie. - Początek sierpnia tego roku przyniósł informacje o dwóch kolejnych ofiarach. W zeszłoroczne wakacje woda pochłonęła 21 ludzkich istnień, w samym miesiącu lipcu 7.

Zachodniopomorska policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i rozsądek zarówno na drodze, jak i podczas letniego wypoczynku.

Oprac. (sag)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ