poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczęły się wakacje. Więcej policyjnych patroli i promocja tras alternatywnych

Rozpoczęły się wakacje. Więcej policyjnych patroli i promocja tras alternatywnych

Rozpoczęły się wakacje. Więcej policyjnych patroli i promocja tras alternatywnych
Data publikacji: 2020-06-27 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-28 17:52
Wywietleń: 864 461283

Mamy pierwszy weekend wakacji, podczas których wzrasta ruch samochodowy. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie uruchamia więcej patroli na drogach.

Jak zapowiada zachodniopomorska policja na głównych trasach komunikacyjnych pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Częściej będą także kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach pojawią się również radiowozy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz zachodniopomorska grupa SPEED.

Z policyjnych statystyk wynika, że główną przyczyną wypadków na drogach jest zbyt duża prędkość jazdy bez względu na panujące warunki,. Kolejną przyczyną jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. W trakcie ubiegłorocznych wakacji na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 274 wypadków drogowych, w których zginęło 31 osób zginęło, a 321 zostało rannych. W tym czasie, tylko na terenie powiatów nadmorskich doszło do 81 wypadków drogowych, w których 13 osób zginęło, a 92 osoby zostały ranne.

Trasy alternatywne nad morze

Trasy alternatywne nad morze Graf. GDDKiA

Ze względu na nadmorską specyfikę naszego województwa i duży napływ turystów, KWP zachęca do korzystania z pięciu tras alternatywnych nad morze przygotowanych wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. Nadmierne natężenie ruchu, a jednocześnie trwające na tych trasach prace drogowe powodują korki i utrudnienia w ruchu. Trasy alternatywne do miejscowości nadmorskich uruchomiono z kierunków: Zielona Góra, Gorzów Wlkp, Bydgoszcz i Poznań.©℗

(el)

Fot. Dariusz R. Janowski (arch.)

Czy trasy alternatywne sprawdzają się w rozładowywaniu korków nad morze?

Komentarze

kolejny bajer policji
Wczoraj jechałem nad morze i nie ujrzałem ani jednego patrolu. Przecież to tylko bajerowanie ludzi, bo wiadomo, że policjanci mają wolne, chorują i jest masa wakatów. Szefowie robią PR bo co innego im zostaje, a na trasach policji nie ma.
2020-06-28 11:34:04
wit
@ realista Po co most,mamy stadion .
2020-06-27 14:22:38
wit
Najleoiej dronem.Te gddkia rozwiazac! To najbardziej nieudolna instytucja.Wstyd!
2020-06-27 13:26:43
Realista
A wystarczy zbudować most w Policach i już znaczna część aut nie musiała by przejeżdżać przez centrum Szczecina i dalej korkować wylotówki. Most w Policach połączyłby to miast praktycznie z Goleniowem. Pomijam już, że strefa ekonomiczna w Goleniowa zyskała by łatwiejszy dostęp do pracowników, bo z Polic do Goleniowa jechałoby się około 20 minut....
2020-06-27 13:08:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie