Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Na Łasztownię pieszo albo samochodem. „Szczeciński komunikacyjny absurd”

Data publikacji: 2021-08-05 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-05 22:40
Na Łasztownię pieszo albo samochodem. „Szczeciński komunikacyjny absurd”
Magistrat po raz kolejny poinformował, że nie planuje uruchomienia połączeń komunikacyjnych na teren Łasztowni. Fot. Karolina NAWROCKA  

„Mamy do czynienia z kolejnym szczecińskim absurdem" - tak o decyzji magistratu w sprawie połączenia komunikacyjnego Łasztowni wypowiada się radny miejski Przemysław Słowik, który od ponad roku apeluje o wprowadzenie autobusów na teren szczecińskiej wyspy.

Przypomnijmy, że aktywiści partii Zieloni od ponad roku zabiegają o połączenie komunikacyjne Łasztowni z pozostałą częścią Szczecina. Uważają, że jak najszybciej powinna zostać zamknięta ulica Wendy, na odcinku od Trasy Zamkowej do końca Łasztowni. Zdaniem aktywistów ruch samochodowy „powinien być dopuszczony tylko dla osób, które tam pracują". Drugi pomysł to wprowadzenie komunikacji miejskiej.

„Możemy to zrobić szybko i za pomocą zmian w liniach, które już są i mogą dowieźć mieszkańców na Łasztownię. Mamy linię nr 75, której tabory najczęściej kursują. Wszystkie autobusy kończą swój bieg przy Dworcu Głównym. Nie jest to potrzebne, a co trzeci pojazd mógłby kursować na Łasztownię. Nie będzie to duży koszt, a jedynie zmiana kosmetyczna. Różnica na trasie to około 1-2 kilometrów" - proponuje radny Przemysław Słowik.

 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-08-2021

 

Autor: Karolina Nawrocka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sew
2021-08-05 22:36:47
KAJAKIEM PODPŁYNĄĆ,KAJAKIEM.
:)
2021-08-05 19:56:19
Jest jeszcze tramwaj wodny ,niestety kursuje tylko w jednej lokalizacji, jak by to bylo x 5 x 10 to by kazdy korzystał jak w wenecji, ale u nas logistycznie i umysłowo chyba dla urzednikow i zditm zbyt trudne wyzwanie . nie wspominajac o sieciowce czy skm i darmowym transferze , autobus juz dawno powinien byc tylko trzeba wywalic parking, bo autkowcy blokuja dojscie do łasztowni ,to nie sklep tu nie podjedziecie pod drzwi, kupcie sobie jachty biedaki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ