Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Mieszkanie od gminy nie do wynajęcia?

Data publikacji: 2022-12-08 18:32
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-08 18:32
Mieszkanie od gminy nie do wynajęcia?
Papier ponoć wszystko zniesie. To ledwie skromny wycinek dokumentacji dotyczącej życiowej, bo mieszkaniowej sprawy pani Krystyny, z której przebija ludzki dramat i bezradność. Fot. Mirosław WINCONEK  

Do naszej redakcji zwróciła się ze swoim problemem mieszkaniowym i z prośbą o pomoc pani Krystyna. Z jej relacji i dostarczonej dokumentacji wynika, że jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Jest samotną matką, rozwódką, pracuje dorywczo i ma na utrzymaniu syna, który wymaga stałej opieki: 7-latek, chory na astmę, miewa objawy ADHD. Jej wszystkie dotychczasowe starania o wynajem mieszkania od gminy Szczecin kończą się brakiem przydziału lokum.

- Nie oczekuję luksusów, ale znośnych warunków. Czy to aż tak wiele? - pyta nasza Czytelniczka.

Wnioski składała tylko w roku 2021 trzykrotnie. Do tej pory nie zostało jej przyznane żadne lokum z puli gminy, o co występowała.

- Za każdym razem słyszę, że nie łapię się na najem, bo mam zbyt mało punktów - opowiada pani Krystyna, która jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim.

Każda taka odmowa sprawia, że zdana jest na pomieszkiwanie z synem tymczasowo kątem m.in. w schroniskach, różnych placówkach, przez jakiś czas był to także ośrodek policki MONAR-MARKOT - prowadzony przez tę organizację dom dla

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-12-2022

 

Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jik
2022-12-09 05:03:48
to dziwne bo mniejszosci narodowe dostają mieszkania i zasiłki po 3000 zł...a nie mają pracy i stałęgo zatrudnienia.
Stop wyludzeniom
2022-12-09 00:31:25
Jeżeli pracuje dorywczo to może mieć kłopoty z regularnym płaceniem czynszu. Jeżeli komuś zal tej pani, to może wziąć ją do swojego domu/mieszkania. Nikt nie broni. Szczecinianie sponsoruje beztroskich najemców mieszkań komunalnych. Zadłużenie wobec miasta około 260 mln. W pewnym urzędzie szczecińskim pracowała taka ,,biedna,, trójka dzieci, pierwsze w wieku 17 lat. Mieszkanie komunalne, wszystkich możliwe zasiłki. Konkubent , handel kradzionymi rzeczami.Najstarszei też miało dziecko po maturze.
Waffen XD
2022-12-08 23:08:45
Polowę tych urzędników powinno się zwolnić a papiery,które zostaną po ich bezproduktywnej pracy spalić w koksownikach.Biurokracja osiągnęła już taki poziom absurdu,że wyklucza się na wzajem.Petent biega z papierami jak idiota i nie dość ,że ich utrzymuje to jeszcze musi z nimi walczyć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA