Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Kajakiem ze Świnoujścia do Gdańska

Data publikacji: 2021-07-23 16:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-23 16:37
Kajakiem ze Świnoujścia do Gdańska
Zachodniopomorscy kajakarze płynęli wzdłuż polskiego Wybrzeża kajakami typu biwok, pod szyldem Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.  

Czy można dopłynąć kajakiem ze Świnoujścia do Gdańska? Można. Udowodnili to zachodniopomorscy kajakarze, płynąc wzdłuż polskiego Wybrzeża kajakami typu biwok, pod szyldem Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. Instytucja ta specjalizuje się także w kajakarstwie morskim. To trudna dziedzina pływania, a tych, którzy ją uprawiają w Polsce, jest niewielu.

Wyprawę kajakową zorganizowano dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski. Uczestnikami tego morskiego spływu byli mieszkańcy Szczecina, Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia i Człuchowa - osiem osób. To amatorzy kajakarstwa morskiego i wodnych przygód, ludzie odważni oraz odporni na trudne warunki wodnej wędrówki.

Wyprawa rozpoczęła się trzy lata temu, w lipcu 2019 roku. Całą trasę podzielono na trzy etapy, każdy po 8-9 dni. Początkowo - w pierwszym etapie, zamierzaliśmy dopłynąć do Jarosławca. Niestety wietrzna pogoda pokrzyżowała te plany. Dotarliśmy tylko do Mrzeżyna. Większość dni spędziliśmy okopani na plaży, walcząc na lądzie z silnym wiatrem, a nawet burzami piaskowymi występującymi przy takiej pogodzie. Wiały

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-07-2021

 

Tekst i fot. Piotr Owczarski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ