Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wodne Gryfino zaprasza

Data publikacji: 2020-06-29 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:25
Wodne Gryfino zaprasza
 

W Gryfinie otwarto już sezon kajakowy. Międzyodrze czeka na miłośników przyrody i rekreacji wodnej. Baza kajakowa działa nad Regalicą, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

- Międzyodrze to urokliwy i spokojny obszar, który pozwala na uprawianie familijnych form wycieczkowych. Na miłośników bardziej forsownych wycieczek czekają zaś przeprawy przez dzikie, odludne kanały - zachwala Jakub Matura, kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. - W trakcie wycieczek turyści mają szansę poznać piękno tutejszej przyrody - szerokie rozlewisko dolnej Odry, kwitnące grzybienie i grążele, siedliska ptaków czy żerowiska bobrów. Miłośników historii zaciekawią zapewne poniemieckie budowle hydrotechniczne.

Atutem bazy kajakowej w Gryfinie jest jej centralne położenie, które pozwala na eksplorację Miedzyodrza w równych odległościach tak w kierunku Widuchowej, jak i Szczecina. Atrakcją jest również możliwość zwiedzenia nadgranicznego Mescherin i Gartz.

W najbliższych miesiącach planowane są także grupowe wycieczki z przewodnikiem i ratownikiem. Zapisy na nie prowadzi gryfińskie Centrum Informacji Turystycznej.

W wypożyczalni Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdują się m.in. kajaki jedno- i dwuosobowe oraz deski SUP. Ceny wynajmu zaczynają się już od 10 zł za godzinę.

(reg)

Fot. OSiR w Gryfinie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotrek
2020-06-30 09:24:02
Szybko, zgadzam sie z Tobą w 100%. Gryfino uważa sie za otwarte na aktywny wypoczynek i turystykę, ale nie ma ani jednego miejsca pozwalającego zwodować łódkę
Szybko
2020-06-29 21:43:21
Bo kanały coraz bardziej zarośnięte. Zerowa baza turystyczna na Międzyodrzu. Ostanie co tam było budowane to za Niemca i ledwo już się trzyma kupy. Łódki nawet nie ma gdzie zawodowac. Taką topowa Polska bieda
Leopold
2020-06-29 20:20:39
Fajnie by było spróbować popływać kajakiem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA