Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Gmina daje duże pieniądze szpitalowi

Data publikacji: 2021-12-06 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-06 16:18
Gmina daje duże pieniądze szpitalowi
Szpital w Barlinku wciąż jest w bardzo trudnej sytuacji. Fot. Jacek SŁOMKA  

Prawie milion złotych przekazała gmina Barlinek miejscowemu szpitalowi. Drugi właściciel lecznicy, powiat myśliborski, robi wszystko, żeby pieniędzy nie dawać. O pieniądze zwrócił się prezes Szpitala Barlinek sp. z o.o. Marek Stankiewicz. W piśmie skierowanym do burmistrza Dariusza Zielińskiego czytamy m.in., że 918 tys. zł potrzebnych jest na wykup obligacji o wartości 826 tys. zł oraz spłatę odsetek od wyemitowanych obligacji w wysokości 92 tys. zł, których termin przypada na 19 grudnia 2021 roku.

Zobowiązania te wynikają z finansowania inwestycji budowy nowego budynku szpitala, modernizacji i termomodernizacji pomieszczeń przeznaczonych na Dzienny Dom Opieki Medycznej i laboratorium oraz przebudowy byłego hotelu pielęgniarek na działalność świadczenia usług opieki długoterminowej i rehabilitacji pacjentów.

W związku z powyższym burmistrz Barlinka zwrócił się do starosty myśliborskiego z propozycją dokapitalizowania przez powiat myśliborski Szpitala Barlinek kwotą 165 tys. zł. Proporcjonalnie do wysokości udziałów wspólników. Zarząd powiatu odpisał, że pieniędzy nie da. Czym to

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-12-2021

 

Autor: Jacek Słomka 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA