Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Burmistrz dostanie ponad 8 tysięcy zł więcej

Data publikacji: 2021-12-01 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-02 07:11
Burmistrz dostanie ponad 8 tysięcy zł więcej
Wynagrodzenie burmistrza Barlinka wynosić będzie 18 990 zł brutto. Do tej pory było to 10 620 zł brutto. Fot. archiwum  

Ponad 8 tys. zł brutto więcej niż dotychczas będzie zarabiał burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. Tak zadecydowała większość radnych w czasie sesji Rady Miejskiej.

Jednym z tematów sesji było ustalenie nowego wynagrodzenia dla włodarza gminy. Jak w trakcie dyskusji podkreślała część radnych, nowego wynagrodzenia, a nie podwyżki. Radny Cezary Krzyżanowski zwrócił uwagę, że w trakcie posiedzenia jednej z komisji RM zaproponowano prawie maksymalną z możliwych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla burmistrza. - Są samorządowcy, którzy czują pewną wagę sytuacji, w której się znaleźli - mówił m.in. radny. - W gminie Myślibórz zaproponowano minimalne kwoty. To i tak, panie burmistrzu, jest duży wzrost wynagrodzenia w stosunku do tego, które obowiązuje dzisiaj. I do tego, jakie są możliwości i odpowiedzialność zarządzania gminą Barlinek. Dlatego stawiam wniosek, aby wynagrodzenia zasadnicze było na poziomie minimalnym.

Radna Bernarda Lewandowska wskazała na podwyżki zarobków pracowników Urzędu Miejskiego. Średnia w ostatnich latach to 5 procent. - A my proponujemy tutaj, bo musimy, bo tak

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-12-2021

 

Autor: J. Słomka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do PO-jeba
2021-12-02 01:50:18
Cyt ....."skoro to tylko wykonywanie ustawy o wynagrodzeniach.".. .Szanowny PO_je.e ta ustawa określa tylko ramy w której PO_dwyżki dla burmistrzów (w tym wypadku) PO_winny się legalnie zmieniać. PO_daj jako przykład jedno nazwisko PO_je.a, który nie skorzystał z , np. "pińcet plus".... ten PO_je..ny burmistrz i inni może zrezygnować z PO_dwyżki wynagrodzenia dla "dobra Łojczyzny". .. Jedno nazwisko PO_je.a, kto zrezygnował z "przekupstwa PiS".
$
2021-12-01 21:25:07
Ale czym tu się podniecać, skoro to tylko wykonywanie ustawy o wynagrodzeniach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA