Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Powinien łączyć, a nie dzielić. Awantura o plac zabaw

Data publikacji: 2021-11-30 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-30 17:37
Powinien łączyć, a nie dzielić. Awantura o plac zabaw
Pomiędzy tymi blokami ma powstać plac zabaw. Wiele osób uważa, że to nie najlepsza lokalizacja. Fot. Jacek SŁOMKA  

W ramach Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego ma powstać „Rodzinne Centrum Aktywności - Rodzinny Plac Zabaw". Tylko że pomiędzy blokami mieszkalnymi, gdzie mieszka 80 rodzin. Delikatnie mówiąc, większość z nich jest tym zbulwersowana.

Barlinecki Budżet Obywatelski na 2022 rok zawierał tylko jeden projekt do zrealizowania na terenie miasta. Jego pomysłodawcy musieli poprzeć go 15 podpisami, żeby mógł być dalej procedowany tak, aby w końcu mogli głosować na niego wszyscy mieszkańcy Barlinka. Z zebraniem 15 podpisów nie było problemu. Podpisali się pod nim rodzice i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która mieści się kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie plac zabaw ma powstać. Na osiedlu mieszkaniowym, pomiędzy dwoma blokami mieszkalnymi, które zamieszkuje 80 rodzin.

Plac zabaw musi powstać na terenie gminnym, czyli w niewielkiej odległości od jednego z bloków. Większość mieszkańców wspomnianych bloków z taką lokalizacją się nie zgadza. Pod pismami w tej sprawie do burmistrza Barlinka podpisały się 53 osoby. W piśmie czytamy m.in. „Zwracamy uwagę na Barlinecki Budżet

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-11-2021

 

Tekst i fot. J. Słomka 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA