Piątek, 22 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Z rady nadzorczej do rady osiedla i odwrotnie, czyli „krasnoludki” rozdadzą karty?

Data publikacji: 31 maja 2019 r. 14:41
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Z rady nadzorczej do rady osiedla i odwrotnie, czyli „krasnoludki” rozdadzą karty?
 

Mieszkańcy osiedla wybierają członków rady nadzorczej i osiedlowej na innych osiedlach, wyborami sterują „krasnoludki”, rada nadzorcza działa w mniejszym składzie niż powinna, a jakie jest zadłużenie czynszowe w spółdzielni – tego nie wie chyba nikt. Przez rok zadłużenie czynszowe zmalało o 65 zł. Tak wygląda sytuacja w Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – najstarszej spółdzielni mieszkaniowej w Szczecinie.

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się walne zebrania mieszkańców osiedli Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na których jednym z punktów będą wybory nowej 11-osobowej rady nadzorczej (dalej RN) i 40 członków sześciu rad osiedlowych (RO) Kaliny, Przyjaźni, Mickiewicza, Somosierry, Klonowica i Zachęty. Zebrania odbywają się po kolei na każdym z osiedli, a potem odbędzie się zebranie podsumowujące, które podliczy wyniki wyborów na osiedlach i głosowań w innych sprawach, jakie przewiduje program.

Walczyć jest o co, bo członek RN kasuje co miesiąc 75 procent minimalnej płacy miesięcznej (2250 zł) czyli 1687,50 zł. Połowę tej kwoty otrzymują co

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 92% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 31-05-2019

 

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ziomka
2019-06-07 13:47:45
Pan Kwiatkowski uwziął się na SSM ewidentnie
Czytelnik
2019-06-01 12:08:55
Spółdzielnia z wieloma swoimi budynkami zwyczajnie sobie nie radzi-szczególnie w tych które są na Pogodnie czyli powojenne.Przez lata nie inwestowano w nie,brak było bieżących remontów i dostosowania ich do współczesnej cywilizacji by poprawić ludziom poziom życia.Większość tych kamienic pamięta"hitlera" wyglądają jak meliny,speluny pozostawione samym sobie.Gdzieś pieniądze na fundusz remontowy uciekają a klucz w/g którego typuje się lokale do remontów jest po prostu niesprawiedliwy i mało przejrzysty.Domyślać należy się,że trafiają tam gdzie bardziej wpływowe osoby mają w zarządzie układy i potrafią przekonać do słuszności swojej racji w decyzjach o remontach czy innych nakładach na danych nieruchomościach.Byłem kiedyś członkiem dwóch innych SM ale w żadnej,powtarzam żadnej nie było takiego "zacofania" i w złym stanie technicznym budynków czy terenów do nich przyległych.Czy wybory coś zmienią-? nie nie zmienią bo to co ma być zostało ustalone.Prawo Spółdzielcze jest złe i doskonale wykorzystują to prezesi.Dużą winę też ponoszę takich "układów zamkniętych" sami członkowie bo kompletnie nie interesują się ani nie angażują-a nadzór kontrolny nad Zarządem jest w zasadzie żaden,iluzoryczny.
jk
2019-05-31 21:13:32
Tak interesuj a sie mieszka ncy osiedli w obrebie SSM , przezes stary cwaniak ma w kazdym osiedlu paru pijaczków ktorzy głosuja na rady i uzyskuje absolutorium , po czym idzie dalej chlac - no cóz zarabia wiecej niz Prezydent RP
czy?
2019-05-31 19:36:25
Czy ktoś jeszcze, poza autorem, pasjonuje się jego prywatną wojną ze SSM? Już wolę teksty o Osinowie Dolnym...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA