wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ile zarabia prezes spółdzielni mieszkaniowej?

Ile zarabia prezes spółdzielni mieszkaniowej?

Ile zarabia prezes spółdzielni mieszkaniowej?
Data publikacji: 2019-02-15 08:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 3208 375912

Senator Lidia Staroń (bezpartyjna), znana m.in. z występów w telewizyjnym programie „Sprawa dla reportera”, stwierdziła, że członkowie spółdzielni mieszkaniowych mają prawo wglądu lub otrzymania kserokopii dokumentów spółdzielni, w tym uchwał dotyczących zarobków i premii członków zarządu.

– Trzeba pamiętać, że członkowie zarządu są pracownikami, a spółdzielcy – pracodawcą – powiedziała „Faktowi” senator. Radzi, by składać wnioski o wgląd w dokumentację spółdzielczą, która jest jawna, ale przez wielu prezesów utajniana, co jest wbrew prawu.

Senator podała wzór wniosku, jaki każdy członek spółdzielni może złożyć, by uzyskać dostęp do wglądu w dokumenty. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 lutego 2019 r.

Mirosław KWIATKOWSKI

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

asesor
'tomasz' w swoim ciasnym, ale po bolszewicku sprytnym rozumku, wymyslil ze kupujac produkt /ktorego kupic nie musi/ zyskuje siłę do rewidowania kont bankowych personelu np. sklepów w ktorych zrobił zakupy. bo je 'zatrudnia'. to finezja prawna której szczyt rozwoju osiągnieto w latach 30 w zsrr, i zastosowano. insynuacje pod adresem senator i dziennikarza to rownież skojarzenie z terrorem motłochu.
2019-02-15 20:59:32
Esesemiak
Przecież w SSM nie ma przetargów, prezes wybiera swoich i ma się dobrze, a dziadki z rady nadzorczej tego nie widzą
2019-02-15 15:00:43
Racjonalna
To nie chodzi o to ile zarabua, ale co robi. Nie mam nic przeciwko, aby dobrze zarabiał, jesli są wyniki. W przeciwnym razie naszym majątkiem będą zarzadzali idioci, których nikt na rynku nie chce zatrudnić, a spoldzielnie zeby było najtaniej przygarną. Pani Staron buduje pozycję polityczną negujac wszystko co ze spółdzielnią zwiazane, a to nie o to chodzi bo można wylać "dziecko z kąpielą"
2019-02-15 13:24:49
kaziu
komunistyczny relikt. Panoszą się jakby to ich prywatna firma była. Szastanie pieniędzmi spółdzielców. zarząd plus główny księgowy - ktoś powinien systematycznie monitorować tych ludzi.
2019-02-15 13:15:40
$
Pan redaktor w końcu ma oręże do walki, bo do tej pory nawet mediów nie bali się w spółdzielniach.
2019-02-15 10:47:20
Bartek
Ile zarabia oficjalnie a ile dostaje z ustawionych przetargów? Spółdzielnie powinny zostać zlikwidowane i zamienione na wspolnoty.
2019-02-15 10:44:43
Zazdrośnik
Zacznijmy od siebie. Niech no pani poseł opowie ile zarabia i ile wyciąga? Proszę nie zapomnieć o gratisach (przejazdy, hotele, wyżywienie i co tam jeszcze). A pan dociekliwy redaktor? Też powinien opowiedzieć za co żyje. A jak tak bardzo boli wynagrodzenie prezesa sp-ni to czemu nie startujemy na takie stanowisko, czego nam brakuje? Bo zazdrości i demagogii mamy w bród - ale to przyszłemu preziowi nie jest potrzebne !
2019-02-15 10:22:57
Tomasz
To ta pani senator, która wytoczyła PRYWATNĄ wojenkę prezesowi SM pojezierze?czy kontynuuje ją dalej jako senator? Chyba juz nie. Bo po szesnastu latach procesu, prezes SM Pojezierze wygrał batalie sądową. Czy to ta, która opracowała zmiany ustawy o spółdz. mieszkaniowych i sama skorzystała z tych zmian?!!!!! Czy to ta posłanka, która nie wpisała w rejestrze dopłat na ziemie w kwocie blisko 10 tys. zł. Więc panie Kwiatkowski, to jest kolejna pana PRYWATNA wojenka i jako czytelnik kuriera jestem poniekąd pana pracodawcą, więc żądam ujawnienia pana dochodów, tak jak pana szefa. ps. to co pan napisał w pierwszym zdaniu jest nieprawdą. czy dalej jest to solidne dziennikarstwo? raczej prywatna wojenka frustrata.
2019-02-15 10:19:23
To są dwie rózne sprawy.
Ile ZARABIA i ile wyciąga rocznie.
2019-02-15 09:46:41
To są dwa rózne problemy.
Ile ZARABIA i ile wyciąga rocznie.
2019-02-15 09:34:21