niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spółdzielnia usunie bałagan?

Spółdzielnia usunie bałagan?

Spółdzielnia usunie bałagan?
Data publikacji: 2017-01-30 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 2067 209401

Lokatorów budynku przy ul Szafera 74-76 denerwuje bałagan na trawniku przed ich posesjami. Tym razem ktoś podrzucił stare meble, które leżą tam od kilku dni.

- Trudno powiedzieć czy to ktoś z naszego budynku czy też z zewnątrz urządził nam taki bałagan - mówi mieszkaniec (dane do wiadomości redakcji). Jak twierdzi, w Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej kierownictwo zignorowało jego prośbę o usunięcie  klamotów. - Administracja poinformowała mnie, że duże gabaryty wywożą dwa razy w miesiącu i jeżeli chcę, to mogą to zrobić, ale na mój koszt.

Czytelnik apeluje, aby w tym miejscu zainstalowano kamery monitoringu.

Jak poinformował nas Paweł Sawiński, zastępca prezesa ds. technicznych i eksploatacji SSM, tzw. gabaryty z terenu spółdzielni usuwają co dwa tygodnie dwie firmy. - Gdy nadchodzi termin wywózki nasz administracja wywiesza ogłoszenia - mówi P. Sawiński.

Niestety, jak zaznacza, wielu lokatorów nie przestrzega tego harmonogramu, tylko wyrzuca z mieszkań niepotrzebne meble i inne przedmioty o dowolnej porze. Tak było m.in. w okresie przedświątecznym.

- Sprawdzimy czy teren, na który leżą te przedmioty, należy do spółdzielni. Jeżeli rzeczywiście ktoś urządził sobie składowisko na naszym trawniku, wówczas postaramy się je usunąć, choć nie wiem czy ze względów logistycznych będzie to możliwe jeszcze w ten poniedziałek - powiedział nam wczoraj wiceprezes Sawiński. Prawdopodobnie stare meble znikną więc dziś.

Jak mówi P. Sawiński, osoby mieszkające w zasobach SSM składają duże przedmioty przy komorach śmieciowych. Tu prawdopodobnie ktoś urządził sobie składowisko nocą.

Wiceprezes twierdzi także, iż administracja SSM proponowała lokatorom montaż kamer monitoringu, co mogłoby odstraszyć bałaganiarzy. Ale mieszkańcy się nie zgodzili z powodu kosztów ich założenia i utrzymania. Te zdaniem zarządu nie są jednak aż tak duże. Przykładem są mieszkańcy innych nieruchomości SSM (budynki przy Witkiewicza, Kutrzeby, Santockiej, itd.), którzy zdecydowali się na taki krok. (kl)

Na zdjęciu: Ktoś w nocy robi śmietnik przed klatkami schodowymi.

Fot.: Ryszard PAKIESER

Spółdzielnia usunie bałagan?

Komentarze

anna
Ty abc może sam weźmiesz sie za patrolowanie i pilnowanie porządku?
2017-02-01 11:43:58
Babcia Jadzia
Panie Prezesie-jest pan w głębokiej niewiedzy i błędzie twierdząc,że regularnie w/g stanowionych terminarzy wywożone są z zasobów SSM gabaryty.Niestety tak nie jest.Mieszkam na Mickiewicza s to również w pewnej części Wasze tereny i gabaryty walają się tak długo jak długo nie będzie interwencji Policji lub Straży Miejskiej.Swoją drogą zastanawia fakt dlaczego Straż Miejska zarządcę terenu tak traktuje ulgowo-? Odpowiedzialnym za ład i porządek jest administracja.Administratorka tego terenu najwyraźniej nie była ukarana mandatem czy inną formą kary.Zrozumie,że trzeba o teren dbać.Mieszkańcy nie są bez winy też-jednak małoprawdopodobne jest to aby te gabaryty w tym konkretnym miejscu były zwalone przez miejscowych.One zapewne przywędrowały z obcych rewirów.Kamery w pobliskich sklepach i oknach mieszkań ułatwiłyby znalezienie winnych.No ale komu się chce prowadzić tak wnikliwe śledztwo.Problem z wywozem przepełnionych pojemników czy nawet tych gabarytów zawsze był i pewnie pozostanie.Wszystko oczywiście przez koszty-jak to pięknie wszystkim zawsze tłumaczy Spółdzielnia.
2017-01-31 11:35:46
Muuuu
U was srają?
2017-01-30 20:58:05
Mmm
Co z tego, że mieszkańcy opłacą 500 zł miesięcznie za kamery...Panów w kapturach podrzucających śmieci i tak nie da się rozpoznać
2017-01-30 19:12:00
abc
Wielka afera ze pare dni meble poleza a jak okoliczne psy sraja gdzie popadnie a palacze pala i smieca to jakos problemu nie ma ,codzienny patrol strazy miejskiej rozwiazalby problem
2017-01-30 18:47:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy