Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tarcza antykryzysowa jest dziurawa

Data publikacji: 24 marca 2020 r. 19:00
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Tarcza antykryzysowa jest dziurawa
 

Hotelarze przekonują, że rządowa „tarcza antykryzysowa" to działania pozorowane i w nikłym stopniu pomogą branży w czasie kryzysu gospodarczego. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego apelują do rządu o wprowadzenie rozwiązań sektorowych, które uratują polskich przedsiębiorców i pracowników. Pierwszych przed bankructwem, a drugich przed utratą pracy.

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi środkami zaradczymi zachodniopomorskie kurorty z dnia na dzień opustoszały. To miejsca, które z jednej strony dawały radość milionom turystów, a z drugiej pracę dziesiątkom tysięcy ludzi.

- Do 10 procent zachodniopomorskiego PKB pochodzi bezpośrednio z turystyki i to też pokazuje skalę problemu. Z kolei około 20 procent noclegów w kraju to te z naszego województwa. Wyzwania, przed jakimi stanęła branża, samorządy i nasz rząd, są ogromne. Dlatego mądra pomoc jest niezbędna - mówi Magdalena Romanowska, kierownik biura Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Z apelem do premiera wyszli hotelarze z Pomorza Zachodniego, a ich postulaty już do tej pory poparło prawie 150 hotelarzy z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-03-2020

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@chester
2020-03-25 09:02:31
Masz sto procent racji. Mało tego, sugerowanie, że coś, co jeszcze nie zostało uchwalone, jest dziurawe, to zwykła manipulacja. Branża turystyczna i tak jest traktowana szczególnie. Od dawna działa specjalny sztab antykryzysowy, skupiający kilkadziesiąt organizacji turystycznych, ale autor artykułu pewnie o tym nie słyszał i się nie zainteresował, tylko jak zwykle pokazuje temat jednostronnie. Byle walić w rząd.
chester
2020-03-24 20:05:46
Hotelarze chcieliby, żeby budżet pokrył im wszystkie straty. A my tego nie chcemy! Hotelarzom mogę tylko powiedzieć - jest coś takiego, jak ryzyko. Mieliście dobre lata, zarobiliście kupę kasy, trzeba było się zabezpieczyć, a nie wydawać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA