Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Posiedzenie Rządowego Zespołu Kryzysowego. Aplikacja dla osób w kwarantannie [FILM]

Data publikacji: 19 marca 2020 r. 13:16
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2020 r. 18:09
Posiedzenie Rządowego Zespołu Kryzysowego. Aplikacja dla osób w kwarantannie
 

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się w czwartek (19 marca) posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczyło działań związanych z walką z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– Uczynimy wszystko, co tylko możliwe, aby w jak największym stopniu ochronić Polskę, naszych rodaków, miejsca pracy – zapewnił prezydent.

Andrzej Duda poinformował, że w najbliższych godzinach dla osób znajdujących się w kwarantannie zostanie uruchomiona specjalna aplikacja. Będzie mogła być instalowana na smartfonach i będzie pomagała w realizacji kwarantanny.

Posiedzenie Zespołu zostało zorganizowane się w formule wideokonferencji – część uczestników łączyła się zdalnie.

Dyskusja w dużej części dotyczyła ruchu granicznego i tego, w jaki sposób jest realizowana ochrona granic i jak postępuje się z obcokrajowcami, którzy chcą się dostać do Polski. Prezydent zrelacjonował swoje telefoniczne rozmowy z prezydentami Łotwy i Ukrainy.

– Są uzgodnione tryby postępowania; będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy – poinformował Andrzej Duda.

Prezydent wyraził też nadzieję, że w ciągu najbliższych dni zaopatrzenie w środki ochrony osobistej będzie się poprawiało.

– Uruchamiamy także kolejne możliwości produkcyjne u nas w kraju – zapowiedział.

(ip)

Fot. Igor Smirnow/KPRP 

Sonda

Czy zadeklarowana pomoc rządu dla przedsiębiorców i pracowników jest wystarczająca do załagodzenia gospodarczych skutków epidemii?

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2020-03-19 16:20:34
Kampania wyborcza na trumnach.Normalne dla tej partii.GADZINY.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA