Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Poświąteczne dzielenie się jedzeniem

Data publikacji: 2019-04-23 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25 09:51
Poświąteczne dzielenie się jedzeniem
 

Pierwszego dnia po świętach, od rana, w kolejce do dwóch szczecińskich Jadłodzielni czekało kilkadziesiąt osób. Przyszli skorzystać z żywności, którą podzielili się z nimi mieszkańcy miasta.

Po godz. 11 w obu lokalach Jadłodzielni – przy ul. Żółkiewskiego 4 i w pawilonie 65 na Ryneczku Kilińskiego podarowanego jedzenia, które z domów po świętach przynieśli szczecinianie, nie było wiele. Ale z godziny na godzinę pojawiali się ci, którzy chcieli się czymś podzielić. Żywność była przyjmowana i od razu wydawana tym, którzy po nią przychodzili.

– W lodówce mamy słoiki z bigosem, kompoty, nóżki z kurczaka, rybę z soczewicą – prezentowała Mirosława Woźniak, wolontariuszka Jadłodzielni. – Jest ciasto, paszteciki, trochę warzyw. Liczymy, że po południu ludzie wrócą z pracy, otworzą lodówki i przyniosą to, co im zostało, a czego sami już nie wykorzystają. Każdego zachęcamy do dzielenia się żywnością.

Podobna sytuacja była w drugim lokalu Stowarzyszenia Jadłodzielni Szczecin – na Ryneczku Kilińskiego. Kilka produktów z domowej lodówki, które zostały ze świąt, przyniosła tu m.in. pani

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-04-2019

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ