Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Plac Szarych Szeregów w pełni przebudowy [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-02 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Plac Szarych Szeregów w pełni przebudowy
 

W miniony piątek na szczecińskim placu Szarych Szeregów rozpoczęło się wylewanie warstwy betonu w międzytorza nowych rozjazdów i odcinków torów po ich zmontowaniu i osadzeniu na wykonanych wcześniej podbudowach. A już wkrótce, bo w połowie marca, zmotoryzowanych i pasażerów komunikacji miejskiej czekają kolejne zmiany w tym rejonie miasta w związku z planowanym rozpoczęciem drugiego podetapu przebudowy.

Krajobraz w obrębie wyspy centralnej placu i zamkniętego przejazdu dla samochodów od strony al. Wojska Polskiego z każdym dniem się zmienia. Przebudowa torowiska dla tramwajów trwa w tej okolicy od połowy stycznia. Spółka ZUE z Krakowa, wykonawca inwestycji, nie zwalnia tempa, wykorzystując na prace do maksimum sprzyjającą tej zimy aurę.

To jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście modernizowany dopiero teraz jako pierwszy z pakietu inwestycji zaplanowanych do wykonania ze wsparciem finansowym z funduszy Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Koszt realizacji projektu - ponad 19 milionów złotych. Finał ma nastąpić w czerwcu.

Zadanie obejmuje również przebudowę

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-03-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA