Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Zmiany w ruchu na ul. Hożej w Szczecinie

Data publikacji: 2020-02-24 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Zmiany w ruchu na ul. Hożej w Szczecinie
 

We wtorek (25 lutego) po godz. 10. nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicy Hożej. Dopuszczony do ruchu zostanie remontowany odcinek ul. Hożej pomiędzy ulicami Bogumińską a Wendeńską. Przejazd tym odcinkiem odbywać się będzie wahadłowo.

- Inwestycja obejmuje przebudowę wraz z rozbudową ul. Hożej na odcinku od ul. Piaskowej do skrzyżowania z ul. Bogumińską, oraz rozbudowę ul. Piaskowej (pomiędzy ul. Hożą, a ul. Ostrowską) na odcinku 190,73 m od istniejącego zjazdu w ciągu ul. Hożej. W ramach prac dojdzie do poszerzenia istniejącej jezdni ul. Hożej do szerokości 3,25 m dla każdego pasa ruchu - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

- Powstaną obustronne chodniki oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Ponadto w ramach inwestycji planuje sie wykonanie stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych. Rozbudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowska), na której powstanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5 m z nawierzchni z kostki brukowej betonowej - dodaje Piotr Zieliński.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 19 mln zł brutto. Prace powinny być ukończone do połowy tego roku. Wykonawcą jest firma Strabag.

(ip)

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkanka
2020-02-25 09:51:15
Ta inwestycja na którą czekaliśmy to jedna wielka porażka. projekt kilkakrotnie zmieniany bez żadnej informacji. Firma tragedia zero organizacji pracy!!!W każdym miejscu coś rozgrzebane a nic się nie kończy.Syf!!! Dzieciaki nie mają jak dojść do szkoły ,błoto po pachy a Panowie budowlańcy stoją i plotkują. Ciągłe poprawki w tych samych miejscach oni chyba mają dzień świstaka bo prace posuwają się bardzo wolno !Niech ten remont się kończy albo niech zmienią wykonawce bo ten nie da rady zakończyć tego w terminie PORAŻKA!
Piko
2020-02-25 04:38:35
Na Hożej dwie kostki brukowe i jeden krawężnik czekały 1 miesiąc na ekipę. Wiatr hulał, że aż "miło" .Na zakazie przejazdu pod górkę bezsensowne mandaty brała Policja aczkolwiek spoko można było jeździć. No ale zdjęcie lub ponowne założenie znaku to w ZDTiM procedura, że ho ho ! Przetargi wygrywa ciągle ta sama firma i przerzuca ludzi tam gdzie głośniej drą buzie. Bez sensu.
Jan
2020-02-24 22:51:54
Inwestycja będzie opóźniona, na 100%. Wykonawca ewidentnie sobie nie radzi. Burdel i bałagan na budowie. Wszechobecne bloto. Nie da się przejść i mieć czyste buty. Brak pomostów dla pieszych. Dziury i kaluze. Samochody upaprane. Niech to się skończy.
Droga
2020-02-24 22:50:52
200metrow drogi żeby robić cztery miesiące to chyba kpina przy pracy po 10godz od 7godz do 17godz i w soboty to max cztery pięć tygodni normalnej pracy przy dobrej organizacji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ