Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Karetka bez lekarza

Data publikacji: 2019-09-09 07:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Karetka bez lekarza
 

W szczecińskim pogotowiu ratunkowym brakuje lekarzy. Przez to coraz trudniej skompletować obsadę karetki. Jak tak dalej pójdzie, już niedługo część ambulansów trzeba będzie postawić na kołkach.

To bardzo zła wiadomość. Pogotowie przecież wzywamy tylko w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Jeśli więc po Szczecinie będzie jeździć mniej karetek, to będziemy dłużej czekać na udzielenie pomocy! A to może zaważyć na tym, czy chory przeżyje. Bo często nie ma czasu na czekanie - liczy się każda minuta!

O tragicznej sytuacji w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego jego dyrektor Roman Pałka opowiedział radnym komisji zdrowia Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Jak się dowiedzieliśmy, być może już w październiku sprawa zostanie przedstawiona na sesji sejmiku. Przewodniczący komisji zdrowia Andrzej Niedzielski nie wyklucza, że stanowisko w kwestii zwiększenia nakładów na ratownictwo medyczne zostanie przesłane do rządu.

Z relacji dyrektora Pałki wynika, że problem nie dotyczy tylko szczecińskiego pogotowia ratunkowego. Lekarzy specjalistów, którzy są niezbędni do obsadzenia

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-09-2019

 

Autor: Leszek Wójcik 
Fot. Sylwia Dudek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gg
2019-09-10 08:30:00
@dumny-jak ci nie pasuje medycyna XXI wieku zawsze mozesz skorzystac z uslug znahorow,altmedow,szarlatanow medycznych,uzdrowicieli duchowych,foliarstwa i szurii cofniesz sie mentalnie do sredniowiecza czyli okresu tak bardzo wam bliskiego,a lekarze jak to mowila pewna poslanka w sejmie-NIECH JADA
szczecinianka
2019-09-09 11:14:20
O zwiększenie nakładów na ratownictwo medyczne proszę pisać od razu do pana Rydzyka z Torunia. On to wszak od 4 lat obraca naszymi pieniędzmi liczonymi w setkach milionów złotych.
Dumny
2019-09-09 10:41:15
Z kastą lekarzy trzeba się też rozprawić, jak to się robi z kastą sędziowską. Mam nadzieję, że PIS po wyborach ostro się za nich weźmie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA