Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe karetki dla regionu

Data publikacji: 03 września 2019 r. 13:12
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 14:39
Nowe karetki dla regionu
 

Osiem nowych ambulansów trafi do Barlinka, Chociwla, Darłowa, Polanowa, Trzebiatowa, Świdwina, Świnoujścia i Wałcza. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia to 400 tys. zł na karetkę.

- Objęliśmy tym programem 200 karetek w Polsce, na każdą z nich przeznaczamy dotację do 400 tysięcy złotych. Wszystkie wnioski z województwa zachodniopomorskiego, które do nas trafiły, zostały rozpatrzone pozytywnie - mówił podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. - Wytypowaliśmy (do wymiany - red.) wszystkie ambulanse, które funkcjonują 6 lub więcej lat. To standard, który funkcjonuje również w innych krajach.

Umowy na dofinansowanie zakupu nowych karetek podpisali we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Roman Pałka oraz dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Polanowie Marek Stachowicz.

- Jestem niezwykle wzruszony, że nareszcie państwowe ratownictwo medyczne znajduje przełożenie na mecenat państwa. Przez wiele lat było to tylko hasło, a my borykaliśmy się z koniecznością pozyskiwania środków, szukania możliwości. Zostawaliśmy z tym wszystkim sami - mówił Marek Stachowicz.

- Wymianie zostały poddane ambulanse, które mają więcej niż 6 lat. Do naszego województwa trafia osiem z nich. To znaczy, że tabor który funkcjonuje w systemie państwowego ratownictwa medycznego (w naszym regionie - red.) jest zdecydowanie lepszy niż w innych województwach naszego kraju - dodał Roman Pałka.

Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany w ramach programu, średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy.

„Program wymiany ambulansów” stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego

Wiceminister Janusz Cieszyński podpisał także umowę z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii reprezentowanym przez dyrektor Krystynę Pieczyńską. Dotyczy ona dofinansowania w wysokości 7 mln zł doposażenia Zakładu Radioterapii, w tym zakupu akceleratora, aparatów ADR do brachyterapii oraz stacji planowania leczenia.

(KaNa)

Na zdjęciu: Dzięki umowie na dofinansowanie wymienione zostaną ambulanse, które mają 6 lat i więcej.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ Zako (PO_je,a z demencją)
2019-09-04 09:22:59
PO_ws_PO_minamy stare, dobre czasy PO, przecież wiesz (PO_winieneś wiedzieć) iż zbliżają się wybory i każda partia chce sprzedaś swój kit! Jako "neutralny" przykład PO_daję debilowi iż od nastania "demokracji" każda partia (także komuchy) obiecywała "zniesienie wiz". Karać PO_tłuku to możesz, ale na razie obowiązuje:” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”
Zako
2019-09-03 17:55:41
A co tam znowu robi wszędobylski, promujący się PISchórek. Nie oni wyłożyli pieniądze na te karetki, to pieniądze publiczne, czyli nas wszystkich. Powinno się karać za taką promocję na cudzy koszt. W dodatku pan Morawiecki 'odpalił' program, bo PIS+ potrzebuje się pokazać jako dobry pan przed wyborami. Jedno co dobre to to, że pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu karetek.
???
2019-09-03 16:12:56
po co jakies karetki,medycyna i inne zachodnie wynalazki są sprawdzeni znahorzy,antyszczepy,altmedy,foliarstwo ,szuria ,uzdrowiciele duchowi, oni was wyleczą za drobną opłatą
Ta blondyna
2019-09-03 15:19:40
Ta blondyna ze Szczecina teraz na każde zdjęcie się wciśnie? Kupują karetki - blondyna jest, budują statki na taśmę - blondyna jest, protestują - blondyna jest, już strach lodówkę otworzyć, bo cholera wie czy z niej nie wyskoczy blond radna. Może to jest tak, że ona gania po Szczecinie za fotoreporterami i staje do każdego zdjęcia?? :| hmm..
Ja
2019-09-03 14:55:51
Przed wyborami tak sami z siebie?! Śmiechu warte! Dobrze,że dali tylko dlaczego wtedy kiedy chcą się przy władzy utrzymać?!
mariolka
2019-09-03 13:49:55
Oby tylko te karetki nie były klejone taśmą klejącą , bo może to być niebezpieczne dla pacjentów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA