Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Awantura między ratownikiem i lekarzem. Ratownik zgłosił naruszenie nietykalności cielesnej

Data publikacji: 14 czerwca 2019 r. 15:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Awantura między ratownikiem i lekarzem. Ratownik zgłosił naruszenie nietykalności cielesnej
 

Ratownik medyczny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przebywa na zwolnieniu, lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nadal pracuje, a dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Koszalinie powołała specjalną komisję, aby wyjaśnić sprawę. Nocna awantura w lecznicy jest też badana przez policję.

To pokłosie zdarzeń w nocy z czwartku na piątek (13–14 czerwca) na oddziale ratunkowym. Doszło wtedy do ostrej wymiany zdań między dwoma funkcjonariuszami publicznymi na służbie: ratownikiem i lekarzem dyżurnym.

Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że uszczerbku na zdrowiu doznał ten pierwszy, który został ostro potraktowany przez doktora.

W piątkowy poranek w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej wpłynęło oficjalne zawiadomienie do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem okoliczności konfliktu, który spowodował, że ratownik medyczny przebywa na zwolnieniu.

Przyczyna powstania nieporozumienia między mężczyznami nie jest znana. Mundurowi nabrali wody w usta, bo informacje są skąpe.

Również dyrekcja koszalińskiej lecznicy nie jest rozmowna. Słowami swego rzecznika prasowego wyjaśnia, że postępowanie doktora dyżurnego było naganne, a do wyjaśnienia incydentu w szpitalu zbierze się specjalna komisja. Lekarz do wyjaśnienia i końcowych ustaleń nadal dyżuruje na oddziale.

Gremium ma między innymi zbadać zapis monitoringu na oddziale ratunkowym z nocnego konfliktu mężczyzn. Tenże materiał trafi też pod lupę śledczych z prokuratury, która poprowadzi postępowanie. ©℗

Tekst i fot. W. Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawe
2019-06-14 23:35:02
Ktory... z PO / a ktory... z PiS-u ??
Capilano
2019-06-14 19:52:56
Bardzo wielu lekarzy podobnie zachowuje się w stosunku do pacjentów.
Wątpliwość
2019-06-14 16:28:34
Ratownik przed czy po ... gruntownym badaniu lekarza .. nie wymagał hospitalizacji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA