Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Dodatkowe karetki nad morzem. Dla bezpieczeństwa turystów

Data publikacji: 2019-05-31 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Dodatkowe karetki nad morzem. Dla bezpieczeństwa turystów
 

Już 1 czerwca w Świnoujściu do pacjentów zacznie wyjeżdżać dodatkowa sezonowa karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Kolejne sezonowe ambulanse z ratownikami medycznymi pojawią się w innych nadmorskich miejscowościach pod koniec czerwca.

Wojewoda zachodniopomorski zadecydował, że w sezonie letnim na wybrzeżu pojawi się 7 dodatkowych ambulansów z ratownikami. Wszystko po to, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Najwcześniej, bo już 1 czerwca sezonowy ambulans pojawi się w Świnoujściu. Oprócz karetki sezonowej będą tu cały czas funkcjonować 2 zespoły całoroczne. Podobne wsparcie otrzymają na sezon ratownicy medyczni w Międzyzdrojach i Darłowie. Dodatkowy ambulans pojawi się tam 24 czerwca.

Wraz z rozpoczęciem wakacji sezonowe karetki otrzymają również cztery inne nadmorskie miejscowości, które latem są chętnie odwiedzane przez turystów. To: Dziwnów, Ustronie Morskie, Mielenko i Pobierowo.

– W tych miejscowościach nie stacjonuje żaden zespół ratownictwa medycznego WSPR. Pacjentom z tych miejscowości poza sezonem letnim pomocy udzielają zespoły stacjonujące najbliżej miejsca zdarzenia, czyli te z Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Gryfic i Koszalina – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Statystyki pokazują, że karetki sezonowe są bardzo potrzebne. W sezonie letnim 2018 w Pobierowie średnio w ciągu doby ambulans wyjeżdżał do pacjentów 6 razy, w Mielenku 9 razy, w Ustroniu Morskim 7 razy, a w Dziwnowie – 6 razy. W Międzyzdrojach w sezonie letnim ambulanse (dwa całoroczne plus sezonowy) były wzywane średnio 15 razy w ciągu doby. Dla porównania poza sezonem – 8 razy. W Świnoujściu latem karetki wyjeżdżały do pacjentów średnio 18 razy w ciągu doby.

W 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego czuwają przez całą dobę 82 zespoły ratownictwa medycznego (66 zespołów podstawowych i 16 zespołów specjalistycznych). To w sumie 180 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy.

(reg)
Fot. Dariusz Gorajski
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Precz z cebula
2019-05-31 22:28:36
A moze tak zamiast karetek byscie zrobili darmowe kible???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA