Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Firmy pod lupą inspektorów

Data publikacji: 2020-10-13 23:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Firmy pod lupą inspektorów
 

Okres zagrożenia epidemicznego to wzmożony czas pracy Państwowej Inspekcji Pracy, która kontroluje zakłady pracy nie tylko pod kątem przestrzegania przepisów Kodeksu pracy, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także sprawdza, jak wdrażane są instrukcje przeciwdziałające zagrożeniu wywołanemu przez SARS-CoV-2.

Przez dwa miesiące - od 1 sierpnia do 30 września inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie przeprowadzili 259 kontroli, podczas których sprawdzano działania podejmowane przez zakłady pracy w celu zapewnienia osobom pracującym odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy w czasie pandemii. Skontrolowano między innymi urzędy administracji państwowej i samorządowej, sklepy oraz budowy.

- Podczas prowadzonych kontroli inspektorzy wykazali uchybienia, które polegały na braku aktualizacji oceny ryzyka zawodowego w zakresie zagrożenia stwarzanego przez wirus SARS-CoV-2. W związku ze stwierdzonymi uchybieniami inspektorzy wydali łącznie 606 decyzji. Ponadto w wystąpieniach skierowano do pracodawców 554 wnioski oraz 6 poleceń obligujących pracodawców do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-10-2020

 

Tekst i fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ