Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Trzeba badać zawodowych kierowców. Narkotesty są, przepisów brak

Data publikacji: 2020-07-21 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 15:16
Trzeba badać zawodowych kierowców. Narkotesty są, przepisów brak
 

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica już posiada testy na obecność narkotyków, druga ze spółek - Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie - wzywa policję w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że pracownik jest pod wpływem substancji zabronionych, ale również zamierza wyposażyć się w narkotesty. To pokłosie wypadków komunikacyjnych w Warszawie z udziałem kierowców odurzonych narkotykami. Tymczasem oprócz badania potrzebna jest jeszcze najważniejsza kwestia - naprawienie dziurawego prawa.

Nietrzeźwość kierowcy jest od razu zauważalna, natomiast stan po zażyciu narkotyków trudno ocenić gołym okiem, stąd potrzeba badania pracowników branży transportowej na ich obecność. Ci, którzy zatrudniają zawodowych kierowców, radzą sobie w różny sposób.

- Pracodawca nie może bezpodstawnie badać na obecność narkotyków i alkoholu i robi to, kiedy ma podejrzenia, że coś jest nie tak. Jeżeli kierowca odmówi badania, jest niedopuszczony do jazdy, dodatkowo może być wezwana policja - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, dodając jednocześnie, że wszystkie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-07-2020

 

Autor: Katarzyna Lipska-Sokołowska
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2020-07-23 04:29:27
W SPA Dąbie, w tamtym roku zostaly ujawnione dwa przypadki prowadzenia autobusów miejskich, przez kierowców będących pod wpływem narkotyków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA