Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Priorytetem bezpieczeństwo na wsi

Data publikacji: 2020-08-11 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 15:17
Priorytetem bezpieczeństwo na wsi
 

Zmarł mężczyzna przygnieciony przez koła przyczepy rolniczej wypełnionej zbożem, rolnik chciał usunąć awarię maszyny do belowania siana, ale nie wyłączył napędu - mechanizm urwał rękę mężczyzny, dwuletni chłopczyk spadł z ciągnika ojca wprost pod koła pojazdu - lato to sezon intensywnych prac polowych i nie ma dnia, by media nie podawały wiadomości o tragicznych wydarzeniach w czasie ich trwania.

Pourywane ręce, urazy głowy, przygniecenia, upadki to niemal codzienność w gospodarstwach i choć statystyki z roku na rok pokazują, że wypadków na wsiach jest mniej, to jednak tylko w I półroczu 2020 KRUS odnotował ich ponad 5,2 tys. w całej Polsce. Osiemnaście osób straciło życie.

Od lat działania prewencyjno-promocyjne pod nazwą „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym" prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy, która edukuje i szkoli rolników, zwiększając ich świadomość i kształtując kulturę bezpieczeństwa pracy wśród rolników indywidualnych oraz osób czasowo przebywających na terenach wiejskich. Szczególnie ważne jest uświadamianie dzieci, bo one także ponoszą tragiczne skutki

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-08-2020

 

Autor: (kel)
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ