Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dyrektorzy NFZ niewinni

Data publikacji: 06 lutego 2020 r. 08:23
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:15
Dyrektorzy NFZ niewinni
 

Nie popełnili żadnego przestępstwa! Sąd Apelacyjny w Szczecinie uniewinnił Dariusza Ruczyńskiego, dyrektora zachodniopomorskiego oddziału NFZ, i Tomasza Żukowskiego, jego zastępcę ds. medycznych. Zarzuty dotyczące niegospodarności okazały się bezpodstawne.

Sąd uwolnił dyrektorów od wszelkich zarzutów dotyczących ich rzekomej niegospodarności. Odrzucił też sugestię, że zarządzający naszym oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia odnoszą korzyści majątkowe przez wykorzystywanie samochodów służbowych. Zauważył bowiem, że oskarżeni używali te pojazdy z konieczności - pełnione przez nich funkcje (w tym określony w angażu nienormowany czas pracy) zmuszały ich do ciągłej dyspozycyjności.

Sąd podkreślił również, że obaj mężczyźni nie działali w celu uzyskania jakiejkolwiek korzyści majątkowej i określił wartość rzekomej szkody jako „iluzoryczną". Wszelkie dokonywane przez oskarżonych przejazdy do domu wynikały bowiem z „pragmatyzmu". A zarzucenie im na tej podstawie niegospodarności jest „niepoważne".

Przypomnijmy, że prokurator wszczął śledztwo po kontroli oddziału NFZ przy ul. Arkońskiej w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-02-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Na zdjęciu: Dariusz Ruczyński
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obserwator
2020-03-04 08:55:14
Nie zostali uniewinnieni - w wydaniu papierowym jest sprostowanie prokuratury. Dlaczego Kurier w internecie tego sprostowania nie opublikował?
wert
2020-02-06 13:00:10
Niech prokuratura szykuje się na wypłacanie grubych odszkodowań
Podatnik
2020-02-06 12:57:43
To wielce niedorzeczne zwalniać urzędnika, który w świetle licznych komentarzy netowych samochodem służbowym podjechał parokrotnie gdzieś sklep, nie będący na” trasie służbowej”po drobne zakupy na śniadanie, co z gorliwością zaobserwował i wyjawił -wg wszelkich znaków na niebie i ziemi –niezadowolony pracownik- a nie ściga się w Szczecinie wielkich aferzystów, którzy niewyobrażalnie gigantyczne szkody miastu i Rodzinom Szczecińskim wyrządzili. Decyzja kompletnie chora i niezrozumiała w świetle tylu patologii w działalności publicznej . Decydenci- nie idźcie tą drogą!!. My podatnicy o to Was prosimy i uczulamy- zajmijcie się rzeczywistymi aferami, a nie szukajcie ich tam gdzie ich nie ma. Kto z was jest bez drobnego grzechu, niech pierwszy rzuci w niego kamieniem.
kryspin
2020-02-06 10:24:34
no to jak zwolniono, a niewinni - to jakieś przekłamanie gdzieś jest, to dostaną wysokie odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie? bo nie rozumiem
Jozio
2020-02-06 09:35:41
Już ich wczoraj zwolniono.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA