środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (9.03.2018 r.)

Chwasty tygodnia (9.03.2018 r.)

Data publikacji: 2018-03-09 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-09 11:17
Wywietleń: 1580 317432

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz wymyślił nową instytucję i upierał się, że takowa istnieje, czyli Państwowy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. Potem po chwili stwierdził, że to „Polski”. Prezydencki minister Paweł Mucha (jednocześnie radny sejmiku) poprawiał marszałka, ale ten nadal używał niewłaściwej nazwy.

* * *

W telewizyjnej dyskusji, w której obaj panowie toczyli zażarty spór, dyskutowano o przyszłości Zamku Książąt Pomorskich, w którym obsunęła się potężna kolumna. Kto ponosi za to winę: czy koalicja PO-PSL, czy też są tego inne przyczyny? – ustalą to eksperci. Marszałek Geblewicz złośliwie odparł Musze, że według niego, to zapewne bomba termobaryczna była przyczyną katastrofy budowlanej, którą już partia prezesa znalazła, jako przyczynę pewnej innej katastrofy. – To wasza specjalność – dodał. Potem skrytykował dziennikarzy TVP Szczecin za wycinanie jego nagranych wypowiedzi.

* * *

Afera w PŻM. Ochroniarze strzegący budynku znaleźli w siedzibie związkowców „Solidarności ” butelki z alkoholem i pełne kieliszki napoju (kto nie pije, ten kabluje), którego nie można wnosić do budynku, co podkreślił szef firmy. Związkowcy poczuli się urażeni, że ktoś grzebał w ich pokojach i wykonał zdjęcia, które otrzymał sam Prezes PiS.

* * *

Poseł Michał Jach był szefem komisji do spraw ustawy degradacyjnej „niewłaściwych generałów” i oficerów służących w Ludowym Wojsku Polskim. W tym samym „niewłaściwym” wojsku służył Jach, który był majorem. Teraz Jach twierdzi, że służył w Wojsku Polskim, w którym nie było przymiotnika „Ludowe”. Zapomniał, że przymiotnik zniknął w 1990 roku.

* * *

Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska zarzuca mi „samowolne pokonanie zabezpieczeń technicznych kompleksu Grodno I” i wykonanie zdjęć budowanej dla jego potrzeb willi z dwiema łazienkami, na którą wydał przeszło 300 tys. zł z pieniędzy podatników. A ja na tablicy przed wejściem do ośrodka nie ujrzałem znaku zakazującego wykonywania fotek. Takie wykonują setki wczasowiczów, którzy tu latem wypoczywają.

* * *

Kolejne stowarzyszenia i organizacje ślą pisma do konserwatora zabytków, by ten wpisał rozpadający się hotel Piast w Szczecinie na listę zabytków. Oby nie doszło do sytuacji, że Piast stanie się zabytkiem, który będzie groził zawaleniem i nikt nie będzie mógł go rozebrać, by postawić na jego miejscu coś nowego. A takich „zabytków” mamy w regionie sporo, tyle że nie mają gospodarzy.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Jaś
A czy "poseł" Jach pamięta kto mu dał pagony majora?Ja pamiętam.I szanuję Gen.Kiszczaka.
2018-03-09 11:10:32
Alek
W.g.Instrukcji IPN w kosmos poleciał Szeregowy Hermaszewski,stan wojenny wprowadził szeregowy Jaruzelski,Milicją rządził posterunkowy Kiszczak.W Warszawie,kiedyś był Cyrk.Że szkoda gadać.(Bracia Stanieccy).Gbyby Stanieccy żyli dziś to by mieli najlepszego klauna w historii.Zatrudnili by JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO.
2018-03-09 11:04:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy