czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.02.2017 r.)

Chwasty tygodnia (16.02.2017 r.)

Data publikacji: 2018-02-16 09:50
Wywietleń: 2813 314460

– Nie zapowiadałem, że w szybkim czasie ogłosimy kandydatów na prezydenta Szczecina. W tej chwili badamy naszych kandydatów i szukamy tego najlepszego – powiedział Joachim Brudziński, poseł PiS i szef polskiej policji. Potem dodał: „Bardzo pozytywnie (jako PiS) oceniamy wspólną koalicję w Szczecinie z prezydentem Krzystkiem. Każdy szczecinianin może obiektywnie stwierdzić, że były to bardzo dobre lata dla Szczecina, już szczególnie ostatnie dwa lata, kiedy wspólnie rządzimy. Miasto pięknieje i mamy nadmiar rąk do pracy”. To może już PiS niech nie szuka kandydata na prezydenta, a poprze Krzystka na następną kadencję.

* * *

Prokuratura wystosowała akt oskarżenia do sądu przeciwko pewnemu byłemu szczecińskiemu notariuszowi, który teraz zajął się pośrednictwem w handlu nieruchomościami. Ciekawe w jakiej kancelarii notarialnej będą podpisywane umowy?

* * *

Kazimierz Drzazga, wiceprzewodniczący sejmiku (PiS), opowiedział w TVP Szczecin dowcip, który mało kto zrozumiał, ale obecni na wizji udali, że pokapowali. Widocznie Drzazga chciał dorównać poczuciu humoru Karola Strasburgera, który słynie z „dowcipów”, jakie opowiada w „Familiadzie”.

* * *

Jeżeli zapomnisz zapłacić rachunek za prąd, wówczas „Enea” pokaże ci, jak się traktuje takich klientów. Nie otrzymasz żadnego przypomnienia czy też ponaglenia, a za dwa miesiące zjawią się u ciebie „fachowcy”, którzy wyłączą ci dopływ prądu – nawet o tym nie informując. Potem będziesz dzwonił do siedziby firmy w Poznaniu (Szczecin nie ma w tej sprawie nic do gadania) i odkręcał sprawę, ale nie jest to takie proste, gdyż na ponowne podłączenie trzeba czekać i słono za to zapłacić. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że siedzisz w ciemnościach, lodówka i TV nie działa, a nagle dzwoni jakiś ankieter z „Enei” z zapytaniem, czy jesteś zadowolony z ich usług.

* * *

W byłym hotelu „Piast” na pl. Zwycięstwa w Szczecinie miał powstać luksusowy hotel Hilton. Tak zapowiadali biznesmeni, którzy obiekt przejęli. Hotelu nie będzie, a komornik wystawił budynek na licytację. Kamienicę wyceniono na 4 mln zł brutto, a cena wywoławcza wynosi 3 mln zł. Przy okazji: nie będzie także żadnego hotelu Hilton w nadmorskim Pobierowie. Poznańska spółka z holenderskim kapitałem, która nabyła teren w centrum miasteczka, nie uczyniła nic, by zacząć inwestycję. Będzie to kolejny teren, na którym latem stanie wesołe miasteczko. Czeskie, oczywiście.

* * *

Siatkarki Chemika Police przegrały ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z grającymi o klasę rozgrywkową niżej siatkarkami z Radomia 2:3. Już w meczu pucharowym w Bułgarii nasze gwiazdy pokazały, że są bez formy i wygrały z trudem 3:2. Europejskie finały są dla nich chyba nie do zdobycia.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie