środa, 18 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (23.02.2018 r.)

Chwasty tygodnia (23.02.2018 r.)

Data publikacji: 2018-02-23 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-03 14:33
Wywietleń: 2895 315488
Jedni wyłączali telewizor, a inni z zażenowaniem oglądali telewizyjny show w wykonaniu posła PiS Krzysztofa Zaremby (rola główna) i Arkadiusza Marchewki (PO) w programie lokalnej TV „Niedziałkowskiego 24a”. Obaj panowie mówili jednocześnie, nie zważając na to, że nikt ich nie rozumie. Trwało to tak kilka minut, na co z rozbawieniem patrzył z boku poseł Sylwester Chruszcz, który nie odezwał się ani słowem, za co należy mu się szacunek.

* * *

Poseł PO Stanisław Gawłowski przybył do szczecińskiej prokuratury razem ze swoim adwokatem Romanem Giertychem, by być przesłuchanym i usłyszeć zarzuty „zegarmistrzowskie”. Prokurator jednak nie chciał porozmawiać. Kto to przecież widział, by podejrzany decydował, kiedy ma usłyszeć zarzuty!

* * *

Potężne drzwi wejściowe do budynku sądu przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie nie domykają się, więc panowie ochroniarze (starsi ludzie), którzy stoją koło nich i prześwietlają kieszenie wchodzącym, narzekają na przeciąg i każą petentom je domykać. Zanim je dopchamy, już je otwiera następna osoba i tak przez cały dzień. A może po prostu dyrektor sądu zainstaluje przy drzwiach kotarę i sprawę rozwiąże.

* * *

Odebrałem awizo na przesyłkę poleconą ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Następnego dnia idę na pocztę przy ul. Jodłowej w Szczecinie i słyszę, że list (ze spółdzielni z wyliczeniem czynszu) czekał na mnie tydzień i wrócił do adresata. – Z reklamacją niech pan idzie na pocztę przy ul. Hrubieszowskiej – słyszę od pani z okienka. Po chwili dodaję, że mam złożone na poczcie oświadczenie, że tego typu listów nie muszę kwitować (z wyjątkiem „sądówek”) i powinny być wrzucane do skrzynki. – To niech pan idzie z tą reklamacją na pocztę przy ul. Mickiewicza – usłyszałem. Więcej zastrzeżeń już nie miałem, bo placówek pocztowych w Szczecinie jest sporo.

* * *

Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego dr Wojciech Zyska przysłał mi e-mail z zapytaniem o określenie podstawy prawnej kolejnego mojego zapytania: ile pieniędzy pochłonie jeszcze (do tej pory „poszło” 301 971,93 zł brutto) budowa służbowej willi dla jego potrzeb w ośrodku Grodno nad samym brzegiem morza? „Mam wrażenie, że tak naprawdę nie jest Pan zainteresowany moją odpowiedzią i na nią Pan nie czeka” – kończy swoje pismo Zyska. Z posiadanych informacji wiem, że niebawem takie pytanie panu doktorowi ktoś ma zadać i będzie to być może jego ostatnia publiczna wypowiedź jako dyrektora parku…

* * *

Tydzień temu napisałem, że Mariusz K., szczeciński „król alimentów”, siedzi już za kratkami, zza których przysłał mi gryps prostujący, że nigdy nie był prezesem spółek Polger i Perfekt Dom Koszewski. Był w tych spółkach wspólnikiem, ale jakie to ma znaczenie, skoro do dziś wielu ludzi nie może spać po krzywdach, jakich od niego doznali. Na razie K. ma do odsiedzenia 12 miesięcy, a już prokurator wszczął kolejne śledztwo w jego sprawie jako prokurenta Szczecińskiej Grupy Inwestycyjno-Kapitałowej „Gryf”, który „w celu osiągnięcia korzyści majątkowej swoimi działaniami wyrządził spółce znaczną szkodę majątkową”.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

kks
Tak, ten Chruszcz to masakra...
2018-03-03 14:25:45
Agnieszka CHolenderka
Chruszcz nic nie mówi i ciągle go wpisują na listy - kasę trzepie - a po co on jest w parlamencie? poseł MArchewka to jest PO w "koncentacie"... aawyjaśnią koszty kampani poltycznych PO? czy nikt tego nie ruszy?
2018-02-24 23:49:42
Czytelnik
To ja juz nic nie panimaju. niezaleznie od tego kim byl w ("Perfekt Dom M.Koszewski Spolka Jawna" ul.Druckiego-Lubeckiego 1A, 71-656 Szczecin, KRS 0000160710, NIP 851-263-29-63 Regon 811803850 (to jest z 2011) - faktem jest, ze skrzywdzil bardzo duzo ludzi. No i spolka do dzis nie zwrocila ludziom pieniedzy. Ja tez czekam na zwrot. A co z Kobylanskim, bo to zaczelo sie od niego. Dlaczego nie jest rozliczany, pociagany do odpowiedzialnosci? CIEKAWE.
2018-02-24 13:17:32
prawnik
Zalży kto będzie u władzy
2018-02-23 11:43:21
Zygmunt
Odnośnie zegarków.Moja córka na 14-urodziny dostała od zamożnego wujka zegarek Rolex(prawdziwy,nie podróbę chińską,bo z próbką).Czy to znaczy że KIEDYŚ będzie się MUSIAŁA z tego rozliczyć?
2018-02-23 11:29:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie