wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (8.11.2019 r.)

Chwasty tygodnia (8.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-09 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 23:26
Wywietleń: 669 426805

Poseł PiS i jednocześnie szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach stwierdził, że nie lubi pić drinków, ale nie gardzi innymi alkoholami w czystej postaci. Zapomniał, że nie ma już Stargardu Szczecińskiego (przymiotnik już dawno zniknął), jak nazwał w rozmowie swoje rodzinne miasto, gdzie od kilku dni stacjonuje osiem samobieżnych nowych moździerzy RAK. Nie wspomniał jednak, że nikt w Polsce nie produkuje amunicji do tego uzbrojenia, więc jak artylerzyści będą się szkolili?

* * *

Poseł Dobrzyński (PiS) stwierdził: „W Sejmie są oryginałowie, którzy robią show”. Zapewne miał na myśli posłankę spożywającą na sali sejmowej sałatkę i uciszającą swoich oponentów słowami: „zamknijcie mordy”. Teraz w nagrodę ten „oryginał” ma zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Potem Dobrzyński stwierdził, że prezydent Andrzej Duda nie rozpoczął kampanii wyborczej. Widać, że nie ogląda on wiadomości telewizyjnych stacji swojej partii, która o godz. 19.30 pokazuje codzienne wizyty prezydenta w miastach i miasteczkach naszego kraju.

* * *

W Warszawie zatrzymany został na gorącym uczynku wręczania łapówki w kwocie 200 tys. zł byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy Arturowi W. (wyrzucony z PO) były właściciel Pogoni Sabri B. Turecki biznesmen w swoim archiwum miał zapiski i nagrania mówiące o tym, komu w przeszłości wręczał „souveniry” za przychylność. Ciekawe, czy w Szczecinie są osoby, które teraz budzą się przed szóstą rano i czekają, aż do ich drzwi zapukają „smutni panowie”.

* * *

Przed policyjną akcja „Znicz” Komenda Główna Policji poinformowała, że na drogach całej Polski dyżurować będzie ok. 5,5 tys. policjantów. Zachodniopomorska policja podała, że w naszym regionie ulice patrolowało tysiąc policjantów. Grunt to statystyka.

* * *

Plac Adamowicza w Szczecinie zamieniony został w skatepark. Deskarze zniszczyli już ławki i betonowe murki. Jeden z trzech skateparków, jaki był na Arkonce, został kilka dni temu rozebrany, bo powstanie na jego miejscu lodowisko. A może by tak przewieźć go do centrum miasta, chociażby pod muzeum „Przełomów”, by uszczęśliwić deskarzy, którzy nikomu tu nie przeszkadzają.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

???
A gdzie jest pkac adamowicza, kto to byl adamowicz
2019-11-15 23:01:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie