Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (1.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-01 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-01 07:00

Poniedziałkowa kronika TVP Szczecin poświęcona była towarzyskiemu spotkaniu szczecińskich parlamentarzystów PO w pewnej warszawskiej restauracji. Pokazano oczywiście senatora elekta Stanisława Gawłowskiego i zapewne niebawem wypłynie (pewnie przed wyborami prezydenckimi) sensacyjne nagranie, że któryś z balujących powiedział brzydkie słowo i o zgrozo – jadł ośmiorniczkę.

***

Redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin stwierdził, że wie z dobrze poinformowanych źródeł, iż Stanisław Wziątek pobił się przy ustalaniu listy wyborczej do Sejmu z Włodzimierzem Czarzastym (obaj SLD). Jakoś naczelny – wypominając swojemu rozmówcy Dariuszowi Wieczorkowi – rządy prezydenta Kwaśniewskiego, nie wspomniał, że kandydatką na tę funkcję z ramienia SLD była Magdalena Ogórek, która przegrała z obecnym prezydentem, a dziś jest prawicową dziennikarką nie tylko tej stacji.

***

Krystyna Pawłowicz gościła w tymże radiu i wiele mówiła o repolonizacji mediów, które źle mówią o obecnej władzy. Dodała, że 95 procent polskich mediów jest w rękach obcego kapitału, w tym głównie niemieckiego. Zapomniała dodać, że obecny rząd i spółki skarbu państwa „pompują” do nich reklamy i jakoś to im nie przeszkadza. Dodała także o konieczności reformy sądownictwa, które jest nieprzychylne obecnej władzy.

***

Sabri B., były właściciel Pogoni, która za jego czasów zdobyła wicemistrzostwo Polski, został zatrzymany przez CBA w chwili wręczania 200 tys. zł łapówki burmistrzowi dzielnicy Warszawa-Włochy za pozytywne spojrzenia przy rozpatrywaniu wniosków związanych z działalnością tureckiego biznesmena jako dewelopera. Czy taką łapówkę proponował Sabri B. Wieczorkowi? – zapytał w trakcie wspomnianej audycji działacza SLD naczelny PR Szczecin. Przypomnę, że Sabri B. chciał wydzierżawić od władz Szczecina tereny wokół stadionu Pogoni, w czym dzielnie wspierał go ówczesny radny Bartłomiej Sochański – dziś radny PiS. 360 tys. rocznie kosztowały Sabriego B. usługi kancelarii prawnej mecenasa Sochańskiego, byłego prezydenta Szczecina, który był pełnomocnikiem prawnym Sabriego B.

***

Piłkarze Pogoni spadli z pozycji lidera w tabeli ekstraklasy po przegranym 0:2 kiepskim meczu z Cracovią. A wielu widziało już europejskie puchary na budowanym stadionie w Szczecinie. Ale z czym do ludzi? – jak mówi stare powiedzenie.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ