wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (1.11.2019 r.)

Chwasty tygodnia (1.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-01 07:00
Wywietleń: 764 425550

Poniedziałkowa kronika TVP Szczecin poświęcona była towarzyskiemu spotkaniu szczecińskich parlamentarzystów PO w pewnej warszawskiej restauracji. Pokazano oczywiście senatora elekta Stanisława Gawłowskiego i zapewne niebawem wypłynie (pewnie przed wyborami prezydenckimi) sensacyjne nagranie, że któryś z balujących powiedział brzydkie słowo i o zgrozo – jadł ośmiorniczkę.

***

Redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin stwierdził, że wie z dobrze poinformowanych źródeł, iż Stanisław Wziątek pobił się przy ustalaniu listy wyborczej do Sejmu z Włodzimierzem Czarzastym (obaj SLD). Jakoś naczelny – wypominając swojemu rozmówcy Dariuszowi Wieczorkowi – rządy prezydenta Kwaśniewskiego, nie wspomniał, że kandydatką na tę funkcję z ramienia SLD była Magdalena Ogórek, która przegrała z obecnym prezydentem, a dziś jest prawicową dziennikarką nie tylko tej stacji.

***

Krystyna Pawłowicz gościła w tymże radiu i wiele mówiła o repolonizacji mediów, które źle mówią o obecnej władzy. Dodała, że 95 procent polskich mediów jest w rękach obcego kapitału, w tym głównie niemieckiego. Zapomniała dodać, że obecny rząd i spółki skarbu państwa „pompują” do nich reklamy i jakoś to im nie przeszkadza. Dodała także o konieczności reformy sądownictwa, które jest nieprzychylne obecnej władzy.

***

Sabri B., były właściciel Pogoni, która za jego czasów zdobyła wicemistrzostwo Polski, został zatrzymany przez CBA w chwili wręczania 200 tys. zł łapówki burmistrzowi dzielnicy Warszawa-Włochy za pozytywne spojrzenia przy rozpatrywaniu wniosków związanych z działalnością tureckiego biznesmena jako dewelopera. Czy taką łapówkę proponował Sabri B. Wieczorkowi? – zapytał w trakcie wspomnianej audycji działacza SLD naczelny PR Szczecin. Przypomnę, że Sabri B. chciał wydzierżawić od władz Szczecina tereny wokół stadionu Pogoni, w czym dzielnie wspierał go ówczesny radny Bartłomiej Sochański – dziś radny PiS. 360 tys. rocznie kosztowały Sabriego B. usługi kancelarii prawnej mecenasa Sochańskiego, byłego prezydenta Szczecina, który był pełnomocnikiem prawnym Sabriego B.

***

Piłkarze Pogoni spadli z pozycji lidera w tabeli ekstraklasy po przegranym 0:2 kiepskim meczu z Cracovią. A wielu widziało już europejskie puchary na budowanym stadionie w Szczecinie. Ale z czym do ludzi? – jak mówi stare powiedzenie.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie