sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (1.11.2019 r.)

Chwasty tygodnia (1.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-01 07:00
Wywietleń: 1182 425550

Poniedziałkowa kronika TVP Szczecin poświęcona była towarzyskiemu spotkaniu szczecińskich parlamentarzystów PO w pewnej warszawskiej restauracji. Pokazano oczywiście senatora elekta Stanisława Gawłowskiego i zapewne niebawem wypłynie (pewnie przed wyborami prezydenckimi) sensacyjne nagranie, że któryś z balujących powiedział brzydkie słowo i o zgrozo – jadł ośmiorniczkę.

***

Redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin stwierdził, że wie z dobrze poinformowanych źródeł, iż Stanisław Wziątek pobił się przy ustalaniu listy wyborczej do Sejmu z Włodzimierzem Czarzastym (obaj SLD). Jakoś naczelny – wypominając swojemu rozmówcy Dariuszowi Wieczorkowi – rządy prezydenta Kwaśniewskiego, nie wspomniał, że kandydatką na tę funkcję z ramienia SLD była Magdalena Ogórek, która przegrała z obecnym prezydentem, a dziś jest prawicową dziennikarką nie tylko tej stacji.

***

Krystyna Pawłowicz gościła w tymże radiu i wiele mówiła o repolonizacji mediów, które źle mówią o obecnej władzy. Dodała, że 95 procent polskich mediów jest w rękach obcego kapitału, w tym głównie niemieckiego. Zapomniała dodać, że obecny rząd i spółki skarbu państwa „pompują” do nich reklamy i jakoś to im nie przeszkadza. Dodała także o konieczności reformy sądownictwa, które jest nieprzychylne obecnej władzy.

***

Sabri B., były właściciel Pogoni, która za jego czasów zdobyła wicemistrzostwo Polski, został zatrzymany przez CBA w chwili wręczania 200 tys. zł łapówki burmistrzowi dzielnicy Warszawa-Włochy za pozytywne spojrzenia przy rozpatrywaniu wniosków związanych z działalnością tureckiego biznesmena jako dewelopera. Czy taką łapówkę proponował Sabri B. Wieczorkowi? – zapytał w trakcie wspomnianej audycji działacza SLD naczelny PR Szczecin. Przypomnę, że Sabri B. chciał wydzierżawić od władz Szczecina tereny wokół stadionu Pogoni, w czym dzielnie wspierał go ówczesny radny Bartłomiej Sochański – dziś radny PiS. 360 tys. rocznie kosztowały Sabriego B. usługi kancelarii prawnej mecenasa Sochańskiego, byłego prezydenta Szczecina, który był pełnomocnikiem prawnym Sabriego B.

***

Piłkarze Pogoni spadli z pozycji lidera w tabeli ekstraklasy po przegranym 0:2 kiepskim meczu z Cracovią. A wielu widziało już europejskie puchary na budowanym stadionie w Szczecinie. Ale z czym do ludzi? – jak mówi stare powiedzenie.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie