sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (7.12.2018)

Chwasty tygodnia (7.12.2018)

Data publikacji: 2018-12-07 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-07 08:44
Wywietleń: 1838 365503

Zgromadzenie wspólników Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Mars za zgodą (tak twierdzi zainteresowana) Małgorzaty Jacyny-Witt odwołało ją z funkcji przewodniczącej rady nadzorczej Stoczni „Gryfia”, która znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji ekonomicznej. Radna twierdzi, że spełniła swoją misję (3,5 tys. zł miesięcznie), polegającą na przejściu stoczni z nadzoru MON pod nadzór ministra gospodarki morskiej. Teraz przed nią „poważne zadania i wyzwania, o których niebawem poinformuje”. Czekamy z niecierpliwością…

* * *

Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński z dumą stwierdził, że po zakupie dwóch helikopterów Black Howk nasza policja będzie najnowocześniejszą w Europie. Najbardziej to ucieszy się z tego zastępca „Brudzia”, Jarosław Zieliński, gdyż teraz do takiej maszyny zmieści się znaczne więcej konfetti do sypania z nieba na jego powitanie w rodzinnych Suwałkach.

* * *

Mecenas Bartłomiej Sochański (PiS), który został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Szczecinie, powiedział, że będzie realizował program Sławomira Nitrasa polegający na remoncie 170 ulic. Trzymam za słowo, panie mecenasie, i na początek polecam ulicę Smoczą w Podjuchach, na której kończy się Szczecin i tam też wykańcza się zawieszenie wielu samochodów.

* * *

Pracownik Radia Szczecin Tomasz Duklanowski otrzymuje przecieki z prokuratury (zna zarzuty, które stawiają śledczy) w sprawie afery posła PO Stanisława Gawłowskiego. Koleżanka z TV nazywa go (Duklanowskiego, a nie „Gawła”) dziennikarzem śledczym i z zafascynowaniem przepytuje go o newsy. A podobno prokurator przecieków „nie uprawia”?

* * *

Siatkarski klub Stocznia Szczecin zaczął się sypać i odeszli z niego najlepsi zawodnicy (nie ma sianka, nie ma granka), którym przed sezonem obiecywano złote góry, a teraz okazuje się, że na piśmie nic nie było. Teraz ci, co pozowali do zdjęcia upamiętniającego podpisanie umowy w lipca br., twierdzą, że oni dawali tylko swoją twarz i nazwę, ale nie pieniądze. Wśród nich są politycy PiS, w tym Kazimierz Drzazga i były wiceprezydent Szczecina Maciej Pawlicki.

* * *

Chwaścik dla niżej podpisanego. W czwartkowym tekście „O pieszych nie pomyśleli” zamieściłem zdjęcie wydeptanego skrótu przez trawę na osiedlu Kaliny w Szczecinie. Okazuje się, że skrót powstał na pasie technicznym drogi należącej do miasta. Za pomyłkę przepraszam. Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie potrafi jednak od 40 lat wymóc od miasta wybudowania w tym miejscu chodnika, co raczej słabo świadczy o jej sile przebicia. Natomiast inne opisane w tekście skróty przez trawę należą do SSM.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie