czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (23.11.2018 r.)

Chwasty tygodnia (23.11.2018 r.)

Data publikacji: 2018-11-23 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-25 11:04
Wywietleń: 2357 363039

Kampania wyborcza już się zakończyła, ale na ulicach Szczecina nadal wiszą banery wyborcze kandydatów. Koło wiaduktu na ul. Ku Słońcu nadal „wisi” Olgierd Geblewicz, a u zbiegu ulic Witkiewicza i Derdowskiego potężna podobizna pani z drugiej opcji politycznej. Jedni i drudzy nie palą się do posprzątania po sobie i to chyba jest jedno, co ich łączy…

* * *

Prezydent P. Krzystek jest bardzo sprawnym politykiem – powiedziała pewna była radna miejska, która przez pięć lat krytykowała prezydenta Szczecina, a teraz nagle zrozumiała, że była w błędzie. Lepiej późno niż wcale!

* * *

Paweł Bartnik (PO) dał szkołę pracownikowi Radia Szczecin – panu Nieradce. Bartnik udowodnił mu, że ten nie pamięta przeszłości i chce go zagiąć,  a do rozmowy słabo się przygotował. Podobnie było z radną Marią Ilnicką-Mądry (Klub Bezpartyjni), która wyszła z tarczą z rozmowy z innym dziennikarzem tego radia.

* * *

W Ostrowicach otwarto po wielu latach posterunek policji. Na otwarcie z udziałem ministra i innych VIP-ów zwieziono ok. 30 okolicznych policjantów. Tak jest przy każdym otwarciu, a potem okazuje się, że nie ma policjantów do pracy, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy tych miejscowości.

* * *

Spółka Orbis chce zburzyć hotel Ibis Budget (niegdyś „Reda”) na osiedlu Reda w Szczecinie i postawić tam 11-piętrowy wieżowiec o funkcji hotelowo-usługowo-mieszkaniowej. Przypomnę, że ta sama spółka zburzyła 11 lat temu hotel „Arkona” na Podzamczu i do dziś wspomnieniem jest zarośnięty chwastami dół ogrodzony walącym się płotem. „Na miejscu »Arkony« powstanie luksusowy, czterogwiazdkowy »Mercure«. Klientów ma przyciągać rozsądną ceną i wygodą prawie 160 pokoi. Otwarcie w 2008 roku” – pisała prasa w 2007 roku.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

końDukt
pisanie lub mówienie o pracownikach Radia Szczecin "dziennikarze" jest nie tylko nadużyciem, ale kosmiczną przesadą! To - co najwyżej - "redaktorzy". Redagują w partyjnej, PiSowskiej, rozgłośni partyjną PiSowską propagandę. Ot, takie politruki. A "dziennikarz" to jest nie tylko zawód, to także misja. I TO brzmi dumnie! Panie Redaktorze Kwiatkowski :P
2018-11-25 09:55:21
komentator
Podobizna pani z drugiej opcji wisi jeszcze w wieeeelu miejscach.
2018-11-23 10:16:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie