Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (23.11.2018 r.)

Data publikacji: 2018-11-23 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-25 11:04

Kampania wyborcza już się zakończyła, ale na ulicach Szczecina nadal wiszą banery wyborcze kandydatów. Koło wiaduktu na ul. Ku Słońcu nadal „wisi” Olgierd Geblewicz, a u zbiegu ulic Witkiewicza i Derdowskiego potężna podobizna pani z drugiej opcji politycznej. Jedni i drudzy nie palą się do posprzątania po sobie i to chyba jest jedno, co ich łączy…

* * *

Prezydent P. Krzystek jest bardzo sprawnym politykiem – powiedziała pewna była radna miejska, która przez pięć lat krytykowała prezydenta Szczecina, a teraz nagle zrozumiała, że była w błędzie. Lepiej późno niż wcale!

* * *

Paweł Bartnik (PO) dał szkołę pracownikowi Radia Szczecin – panu Nieradce. Bartnik udowodnił mu, że ten nie pamięta przeszłości i chce go zagiąć,  a do rozmowy słabo się przygotował. Podobnie było z radną Marią Ilnicką-Mądry (Klub Bezpartyjni), która wyszła z tarczą z rozmowy z innym dziennikarzem tego radia.

* * *

W Ostrowicach otwarto po wielu latach posterunek policji. Na otwarcie z udziałem ministra i innych VIP-ów zwieziono ok. 30 okolicznych policjantów. Tak jest przy każdym otwarciu, a potem okazuje się, że nie ma policjantów do pracy, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy tych miejscowości.

* * *

Spółka Orbis chce zburzyć hotel Ibis Budget (niegdyś „Reda”) na osiedlu Reda w Szczecinie i postawić tam 11-piętrowy wieżowiec o funkcji hotelowo-usługowo-mieszkaniowej. Przypomnę, że ta sama spółka zburzyła 11 lat temu hotel „Arkona” na Podzamczu i do dziś wspomnieniem jest zarośnięty chwastami dół ogrodzony walącym się płotem. „Na miejscu »Arkony« powstanie luksusowy, czterogwiazdkowy »Mercure«. Klientów ma przyciągać rozsądną ceną i wygodą prawie 160 pokoi. Otwarcie w 2008 roku” – pisała prasa w 2007 roku.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

końDukt
2018-11-25 09:55:21
pisanie lub mówienie o pracownikach Radia Szczecin "dziennikarze" jest nie tylko nadużyciem, ale kosmiczną przesadą! To - co najwyżej - "redaktorzy". Redagują w partyjnej, PiSowskiej, rozgłośni partyjną PiSowską propagandę. Ot, takie politruki. A "dziennikarz" to jest nie tylko zawód, to także misja. I TO brzmi dumnie! Panie Redaktorze Kwiatkowski :P
komentator
2018-11-23 10:16:22
Podobizna pani z drugiej opcji wisi jeszcze w wieeeelu miejscach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ